140 Karakterlik Tweet'lerden Sitenize Ziyaretçi Aktarımı

Anasayfa Kurumsal Blog 140 Karakterlik Tweet'lerden Sitenize Ziyaretçi Aktarımı

Twitter, ülkemizde odak noktası olmayı başarabilmiş ve kendisini kullanmayan kişilere dahi (hem üzerinden açılan davalar, hem de ünlülerin, fenomenlerin ve de siyasetçilerin yoğun kullanımı sebebiyle) adından sık sık söz ettirebilen bir sosyal medya sitesi. Twitter içerisinde bir günde onmilyonlarca tweet atılıyor ve yine yüzbinlerce, milyonlarca kişi bu siteye kayıt yaptırarak, kendi mini bloglarını açabilme isteğiyle tweet atmaya başlıyorlar.

 

Twitter’ın takip ve mentionlama mekanizması da, dışarıya dönük kullanım sağlamak isteyenler için oldukça uygun bir alan sağlıyor. Örneğin alanına ilişkin soruları cevaplamak isteyen bir sanatçı ya da yaşanması muhtemel bir problemi ilgili makamlara ulaştırmaya çalışan bir vatandaşı buluşturan ortak noktanın Twitter olabileceğini rahatlıkla söyleyebilmemiz mümkün.

 

Twitter’ın bu kadar yaygın kullanılması ve kimi özelleştirmelere açık olması (örneğin internet sitelerinden, özellikle de bloglardan hızlı akış sağlayabilmesi) gibi artıları dolayısıyla webmasterlar, yani internet sitesi sahipleri de bu alanı kendileri için olumlu bir saha olarak gördüler ve değerlendirmeye karar verdiler. Twitter’dan sitelere sağlanması öngörülen ziyaretçi akışlarının planlanması da buna bağlı olarak gerçekleşti.

 

İyi bir planlama, profesyonel bir web tasarımı ekibiyle çalışma ve en sonunda da sabırlı bir bekleyişin sonunda sizin de Twitter’dan sitenize ziyaretçi çekmeniz ve bu sayede hitinizi artırmanız, aynı zamanda kampanyalarınızdan, haberlerinizden ve sitenizin hizmet alanıyla ilgili tüm gelişmelerden Twitter hesabınızı takip eden kişileri haberdar edebilmeniz mümkün. Bu sayede daha kurumsal bir hal alan ve sitenizin daha iyi bir konumda bulunmasını sağlayan tüm bu gelişmeler, sosyal medya danışmanlığı hizmeti almanız sayesinde artık daha mümkün.

 

Biltek Tasarım sayesinde alacağınız sosyal medya hizmeti ile Twitter’ı daha etkin kullanacak, üstelik tüm bu işlemler için kendi personel gücünüzü ve enerjinizi harcama ihtiyacı duymayacaksınız.

WhatsApp