Başarılı Bir Android Developer Olmanın Sırları: Mutlaka Takip Etmeniz Gereken Yazılımcılar

Anasayfa Kurumsal Blog Başarılı Bir Android Developer Olmanın Sırları: Mutlaka Takip Etmeniz Gereken Yazılımcılar

Günümüz mobil cihaz kullanımında yüksek bir kullanıcı kitlesine sahip olan Android platform uygulamaları; alışveriş, bankacılık gibi hayatımızı kolaylaştıran alanlarda kullanışlı sistemler oluşturmak için vazgeçilmez hal alıyor.

Android uygulama oluşturmak için temel dil olarak algılanan Java programlama dilinin yanı sıra Google 2017 yılında, Android ortamında Kotlin programlama dilini destekleyeceğini duyurdu.

Sıfırdan adım adım Android programlama öğrenmek için Kotlin ve Java ile ilgili temel kaynaklar listesine göz atarak Android programlama öğrenmeye başlayabilirsiniz. ????

Andrid programlama öğrenirken; güncel konu başlıklarını takip etmek, yeni bilgiler edinmek ve sektördeki başarılı kişilerin tecrübelerini dinlemek size çok faydalı olacaktır. Android hakkında deneyimlerini dinleyebileceğiniz, faydalı içerikler ürettiğine inandığımız yazılımcıları sizin için araştırdık.

Elif Boncuk
Garanti BBVA Teknoloji’de Software Engineering Manager olarak çalışan Elif Boncuk; Scrum Master, Product Owner, Tech Lead olarak görev almış ve farklı deneyimler kazanma şansını elde eden başarılı kadın yazılımcılarımızdan. ????‍????

Android üzerine Google Developer Expert olan Elif Boncuk, Google Developer Group ve Women Techmakers Istanbul topluluklarında organizatör ve ardından da Co-Lead olarak görev almıştır.

Şu an Mobiler.dev’de topluluk danışmanı ve öğrenci mentörü olarak yer alıyor.
Aynı zamanda çok sayıda yerli/yabancı meetup/konferansta konuşmacı/katılımcı olarak da yer almaya devam ediyor.

 

⭐Twitter ????Medium ????Website ⌨️Github


Mert Şimşek
Kıdemli bir Android Geliştiricisi olarak Storytel ‘de çalışan ve temiz kod ilkelerinin takipçisi olan Mert Şimşek, daha temiz ve optimize bir şekilde kod yazmak için yeni beceriler öğrenmeye istekli bir yazılımcıdır.

Kendisine ait Koducation Academy YouTube kanalında geliştirdiği proje kodlarını detaylı açıklayarak Android’in detaylarına ışık tutmayı hedefliyor.

Ayrıca Android Türkiye grubunun organizatörü olarak etkinlikler düzenlemeye ve konferanslara konuk olmaya devam ediyor.

⭐Twitter ????Blog yazıları ▶️YouTube ⌨️Github ????Topluluk

Hadi Tok
Facebook’da Software Engineer olarak çalışan Hadi Tok, aynı zamanda Google Developer Expert olarak etkinliklerde konuşmacı olarak Android alanında çok değerli katkılarda bulunuyor.

⭐Twitter ????Blog yazıları ⌨️Github

Salih Oktay Akar
Freelance olarak çalışan Salih Oktay, Java dünyasından seçilen haber/makale/videolardan oluşan haftalık java okumaları bülteni ile Java meraklıları için faydalı içerikler üretiyor.
⭐Twitter ????Blog yazıları

Rahman Usta
Rahman Usta kodcu.com bünyesinde, teknoloji yazarlığı, eğitim, yazılım geliştirme, e-eğitim ve danışmanlık hizmetleri üzerine yoğunlaşmakta, yazılım topluluğuna ve yazılım sektörüne fayda sağlamak için çalışmalarını sürdürmektedir.
İlgi ve bilgi yönelimini Java Teknolojileri üzerine kuran Rahman Usta, bilgi dünyasının ilk meyvesi olan “Java Mimarisiyle Kurumsal Çözümler” kitabının yazarıdır.
⭐Twitter ????Blog yazıları
▶️YouTube ⌨️Github


TalentGrid'de kapalı profilini oluştur, belirlediğin kriterlere göre pozisyonlardan haberdar ol.
Yazılımcı Profilini Oluştur
Murat Yener
Amerika’da Silikon Vadisi’nde yaşayan Murat Yener; TAV, HSBC gibi şirketlerde çalışarak kariyer hayatına Google’da devam ediyor.
Verdiği eğitim ve mentorlüklerin yanı sıra Java, Web, JavaEE ve OSGi uygulamaları geliştirme konusunda oldukça deneyimlidir.

 

⭐Twitter ????Blog yazıları ⌨️Github

Okan Aydın
CitizenMe’de Android Developer olarak çalışan Okan Aydın, GDG İstanbul topluluğunda organizatör olarak oldukça faydalı içerikler üretmeye devam ediyor.
Android programlama dünyası hakkında yeni şeyler öğrenmek isterseniz kendi blog yazılarına ve YouTube videolarına göz atabilirsiniz.

⭐Twitter ????Blog yazıları ⌨️Github
Akın Kaldıroğlu
Akın Kaldıroğlu, ABD’de bilgisayar ve yazılım mühendisliği master eğitimleri alarak profesyonel hayatta oldukça deneyimli yazılımcılarımızdan. ????‍????
Yazılım Mühendisliği süreçleri, iş/ihtiyaç analizi, nesne-merkezli analiz, tasarım desenleri, kurumsal mimariler ve Java ile ilgili konularda eğitim ve danışmanlık olmak üzere pek çok alanla ilgilendiği söylenebilir. Aynı zamanda Oracle’ın Java eğitmenleri arasındandır.

⭐Twitter ????Blog yazıları ▶️YouTube

WhatsApp