Başarılı Front-End Developer Olmanın Sırları: JavaScript Öğrenme Aşamasında Takip Etmeniz Gereken Yazılımcılar

Anasayfa Kurumsal Blog Başarılı Front-End Developer Olmanın Sırları: JavaScript Öğrenme Aşamasında Takip Etmeniz Gereken Yazılımcılar


JavaScript öğrenme kaynakları nelerdir?

JavaScript, 20 yılı aşkın bir geçmişe sahip dünyanın en popüler yazılım dillerinden birisidir. Oldukça kolay bir şekilde öğrenilebilir ve web sitelerinin işlevini arttırmaktan oyun geliştirmeye kadar bir çok alanda kullanılabilir.

JavaScript’nin amacı, web sitelerini etkileşimli hale getirmektir. Aynı zamanda HTML, CSS ve PHP’nin aksine sunucu yerine kullanıcının internet tarayıcısında çalışır.
Script yazarken 3. parti kütüphanelerden de yardım alarak kullanıcının kod yazmasının önüne geçer.

JavaScript öğrenme aşamasında, güncel konu başlıklarını takip etmek ve yeni bilgiler edinmek için sosyal medya platformlarından deneyimlerini paylaşan yazılımcıları takip etmek size çok yararlı olacaktır.

JavaScript öğrenme aşamasında güncel bilgi sahibi olmak için faydalı içerikler ürettiğine inandığımız yazılımcıları sizin için araştırdık.????️

Eser Özvataf
Setur’da yazılım yöneticisi olarak çalışan olan Eser Özvataf, JavaScript ve yazılım dünyasına dair çok değerli işler yapıyor.

Özellikle Twitch üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayınlar ile JavaScript kütüphanelerinin nasıl kullanıldığından temiz kod’un nasıl yazılması gerektiğine kadar birçok konuyu derinlemesine ele alıyor.
YouTube kanalından konuk olduğu yayınlara ve Twitch yayınlarına erişebilirsiniz.

⭐Twitter ????Website ⌨️Github
????Twitch ▶️YouTube


Fatih Kadir Akın
Hepsiburada, MetGlobal, Koding, Protel Bilgisayar ve Markafoni’de JavaScript developer olarak çalışmış olan Fatih Kadir; şu an Toolio’da yazılım geliştirme ekibinde Senior Software Engineer olarak çalışıyor.
JavaScript’in yanı sıra PHP, Python, Ruby ve Crystal alanlarında da kendini geliştirme imkanı bulmuştur.

JavaScript’in temellerini öğrenerek kendinizi ileri seviyeye taşımak için Fatih Kadir Akın’ın Udemy eğitimlerine göz atabilirsiniz.

Ayrıca JavaScript İstanbul Topluluğu’nun kurucu ekibindendir ve Modern JavaScript kitabınının yazarıdır.

⭐Twitter ???? Blog yazıları ⌨️Github

fatih kadir akın
Mehmet Yurtar
Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik bölümünde tamamlayan Mehmet Yurtar, Türkiye’de farklı şirketlerde çalıştıktan sonra bir süre San Francisco’da erken aşama girişimlere Front-end developer olarak danışmanlık vermiştir. Şu an Cimri.com‘da Senior Front-end Developer olarak çalışıyor.

Ayrıca Kodluyoruz’un React.js eğitmenlerinden olup React alanında da çok değerli kaynaklar üretiyor.
Frontend Development(React ağırlıklı) ile ilgili blog postları, videolar, kütüphane ve araçların paylaşıldığı haftalık bülten yayınlamaya devam ediyor.

⭐Twitter ???? Blog yazıları ????Haftalık bülten ⌨️Github

Emrah Yüksel
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Software Consultant olarak çalışan Emrah Yüksel, JavaScript dünyasına özgü içerikleriyle oldukça dikkat çekiyor. Bunun yanısıra YouTube kanalında dijital dünyaya yönelik içerikler üretmeye devam ediyor.

⭐Twitter ????Website ▶️YouTube


Murat Çorlu
Sahibinden.com, Philips Lighting gibi başarılı şirketlerde senior front-end engineer olarak çalışmış olan Murat Çorlu, şu an Essent’de Senior Software Developer olarak çalışıyor.
Aynı zamanda JavaScript Konferansları düzenleyen GitNation’ın JSNation 2018 Konferansı‘nda da yer almıştır.

⭐Twitter ???? Blog yazıları
????Website ⌨️Github


TalentGrid'de kapalı profilini oluştur, belirlediğin kriterlere göre pozisyonlardan haberdar ol.
Yazılımcı Profilini Oluştur
Oğuz Kılıç
eBay’da Frontend Architect olarak çalışan Oğuz Kılıç, aynı zamanda Frontend İstanbul topluluğunun kurucularından olup çeşitli etkinliklerde konuşmacı olarak frontend dünyasına dair çok değerli bilgiler aktarıyor.

Frontend odaklı “Null Podcast” serisinde, Özer Yılmaztekin ile Frontend dünyasını aydınlatıcı podcastler yayınlıyorlar.

⭐Twitter ???? Blog yazıları ⌨️Github


Oguzhan Aslan
Büyük şirketler, dijital ajanslar, e-ticaret şirketi ve kurumsal banka için web geliştirici olarak 7+ yıldır aktif olarak yazılım projelerinde çalışan Oğuzhan Aslan, şu an Hepsiburada.com’da Yazılım Mühendisi olarak çalışıyor.

Aktif olarak JavaScript ES6, React, Node.JS gibi yeni teknolojilerle ilgilenmesinin yanı sıra müzik yapımcısıdır.
Github hesabına bakarken arka planda yaptığı müzikleri de dinlemenizi tavsiye ederiz.

⭐Twitter ????Blog yazıları
⌨️Github ????Spotify


Arman Özak
Frontend teknolojileri, Angular ve React konusunda uzmanlaşmış deneyimli bir geliştiricidir.
Volosoft’ta geliştirici olarak çalışan Arman Özbak, Türkiye’deki en aktif Angular topluluğu olan NG Türkiye’nin kurucusudur.
Angular alanında GDE olarak birçok konferansta konuşmacı olarak JavaScript ve Angular dünyasını aydınlatmayı hedefliyor.

⭐Twitter ????Blog yazıları
⌨️Github ????Web site


Fatih Acet
Superpeer’in CTO’su olan Fatih Acet, büyük ölçekli web uygulamaları oluşturma ve sürdürme konusunda 10 yıldan fazla uygulamalı deneyime sahip tutkulu bir frontend geliştiricidir.
Uluslararası geliştirme konferanslarında ve yerel konferanslarda bildiklerini aktararak bu alana yeni başlayanlara ilham oluyor.
YouTube videolarında oldukça faydalı JavaScript içerikleri paylaşıyor.

⭐Twitter ????Website

▶️YouTube ⌨️Github


Mehmet Seven
Mehmet Seven, JavaScript odaklı web geliştirme ve mobil uygulama geliştirme alanlarında oldukça yararlı blog yazıları, YouTube videoları ve Udemy kursları yayınlıyor.

⭐Twitter ???? Blog yazıları ▶️ YouTube


Volkan Özçelik
Cisco’da Technical Lead olarak çalışan Volkan Özçelik; milyonların sevdiği ve kullandığı hızlı, duyarlı , sezgisel arayüzler, araçlar ve uygulamalar oluşturmaktır.
Şimdiye kadar, Docker, Kubernetes, Go, Java, C ++, Ruby, Python ve hatta Erlang ve Haskell gibi birçok programlama dili ve framework kullanarak projeler geliştirmiştir.

⭐Twitter ????Website

▶️YouTube ⌨️Github


Armağan Amcalar
Coyotiv UG’de Founder & Managing Director olarak çalışan Armağan Amcalar, milyonlarca insanın hala her gün kullandığı birkaç yenilikçi ürünün geliştirilmesine öncülük etmiştir.
Mühendislik ve girişimcilik üzerine çeşitli ödüllerinin olmasının yanı sıra YouTube kanalında paylaştığı yazılım hakkında ilgi çekici yayınları ile yazılımcılar için oldukça değerli içerikler paylaşıyor.

WhatsApp