C# Öğrenmeye Nereden Başlamalıyım? C# Öğrenirken Takip Etmeniz Gereken Tecrübeli Yazılımcılar

Anasayfa Kurumsal Blog C# Öğrenmeye Nereden Başlamalıyım? C# Öğrenirken Takip Etmeniz Gereken Tecrübeli Yazılımcılar


Microsoft tarafından geliştirilen C#, modern algoritması sayesinde yazılımcıların tercih ettiği popüler programlama dilleri arasında yer alıyor.
.Net Framework ile birlikte derlenen kodlar “.exe” uzantılı çalıştırılabilir uygulamalara dönüşürler. Konsol uygulamaları (CMD)

C# programlama dili modern bir dil olduğu için yazılımcılara istedikleri her şeyi programlama imkanı tanıyor.
C# programlama dilini öğrenirken; güncel konu başlıklarını takip etmek, yeni bilgiler edinmek ve sektördeki başarılı kişilerin tecrübelerini dinlemek, C# öğrenme aşamasında size çok faydalı olacaktır.

Yazılımcı olmak isteyen kişilerin en büyük sorunlarından biri de sorunlarına çözüm bulabilmek için nereden başlayacağını bilmemek oluyor.
Bu aşamada, C# hakkında deneyimlerini dinleyebileceğiniz, faydalı içerikler ürettiğine inandığımız yazılımcıları sizin için araştırdık. ????️

Murat Yücedağ
Üniversite sürecinde İstanbul TeknoPark, Yıldız TeknoPark ve Elazığ TeknoPark’larda bulunan birçok farklı şirkette, alanında lider kıdemli yazılımcılarla beraber projelerde farklı roller üstlenme şansına erişen Murat Yücedağ; C#, SQL, ASP.Net, C ağırlıklı olmak üzere HTML, CSS, Bootstrap, MVC, Entity Framework, DevExpress, .NetCore, gibi teknolojilerle de ilgileniyor.
İlgilendiği konularda YouTube’da oldukça faydalı içerikler yayınlıyor.

⭐Twitter
▶️YouTube
???? Kitaplar


Muammer Güler
2008 yılından bu yana Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde, Halk Eğitim Müdürlükleri ve Belediyeler bünyesindeki kurs merkezlerinde lise ve üniversite öğrencilerine sertifikalı programlama ve robotik kurslar düzenlemektedir.
TÜBİTAK, TEKNOFEST ve çeşitli kurumların proje yarışmalarına başvuru yapan birçok lise ve üniversite öğrencisinin projelerine danışmanlık vermiştir.

“Sen de Kod Yaz” isimli Youtube kanalı üzerinden Programlama ve Robotik Kodlama eğitimleri yayınlamış ve öğrencilerinin tavsiyeleri üzerine Udemy üzerinden oldukça faydalı eğitim serileri hazırlamıştır.

⭐Twitter
▶️YouTube

Erkan Öztürk
Erkan Öztürk’ün YouTube oynatma listelerinde birçok popüler yazılım geliştirme dili öğrenme imkanı bulabilirsiniz.
C#, Python, Javascript, Ruby gibi programlama dillerinin yanı sıra HTML, CSS gibi web arayüzü geliştirme dillerini de odak noktası alarak videolar yayınlıyor.
Yayınladığı videolarda en temel seviyeden başlayarak basit bir şekilde açıklıyor.

⭐Twitter
▶️ YouTube

Ahmet Yasin Ak
C#’ın yaygın kullanımın aksine yenilikçi ve iyileştirilmiş teknolojiler ve mimariler üretmeyi seven bir geliştirici olan Ahmet Yasin Ak, Türkiye’de ve dünyada geliştirilen yazılım uygulamalarının alt yapılarına hızlı esnek ve güçlü bir mimari sağlamak için eğitimler ve dökümanlar oluşturup genele yayılmasını sağlamayı hedefliyor.

⭐Twitter
▶️YouTube


TalentGrid'de kapalı profilini oluştur, belirlediğin kriterlere göre pozisyonlardan haberdar ol.
Yazılımcı Profilini Oluştur
Engin Demiroğ
Profesyonel iş hayatıma ise henüz üniversite birinci sınıftayken başlayan Engin Demiröğ; ağırlıklı olarak Savunma Sanayisi, Bankacılık sektörlerine kurumsal yazılım geliştirme süreçleri konusunda danışmanlık vermiştir. Danışmanlık yaptığı kurumların bazıları: Merkez Bankası, NATO, Emniyet, Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı, Hazine Müsteşarlığı, Maliye Bakanlığı, Tarım Bakanlığı, Tübitak.

Aynı zamanda Udemy eğitmeni olan Engin Demiroğ, YouTube kanalında ücretsiz eğitim videoları ve içerikleri paylaşmaya devam ediyor.

⭐Twitter
▶️YouTube
⌨️Github


Sadık Turan
Sadık Turan, 15 yıldır yazılım eğitmenliği ve web geliştirme üzerine birçok eğitim veriyor.
Son dönemde Asp .NET, Xamarin, Python, ve Javascript tabanlı verdiği eğitimlerin yanı sıra NodeJs, Angular, React ve VueJs gibi güncel teknolojilere de ışık tutuyor.

▶️YouTube
????Website
⌨️Github


Şadi Evren Şeker
Dr. Şadi Evren Şeker, lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini bilgisayar mühendisliği bölümlerinde tamamlayarak akademik hayatı boyunca 17 farklı üniversitede çalışmıştır.
Yapay zeka, veri madenciliği ve iş zekası konularında oldukça değerli çalışmalarını Bilgisayar Kavramları YouTube kanalından paylaşmaya devam ediyor.
Ayrıca birçok üniversitede seminerlere katılarak öğrencilere destek oluyor.
⭐Twitter
????Website
▶️YouTube
⌨️Github

Soner Gönül
Akbank’ta Software Developer olarak çalışan Soner Gönül, programlama diline bağlı olmaksızın her türlü programlama konusuyla ilgilenmeye çalışsa da genel olarak C# dili üzerinde çalışıyor.

⭐Twitter
???? Blog yazıları
▶️YouTube
⌨️Github

İbrahim ÖZ
İbrahim Öz, Bilge Adam eğitim kurumunda uzman yazılım eğitmeni olarak çalıştıktan sonra Botanik Yazılım şirketinde kıdemli yazılım geliştirici olarak çalışmaya devam ediyor.

Aktif olarak YouTube kanalında C# üzerine eğitici videolar paylaşarak blog yazıları ile de C#’ın kavranması zor konularına ışık tutuyor.

⭐Twitter
???? Blog yazıları
▶️YouTube


Gençay Yıldız
Bilge Adam eğitim kurumunda uzman yazılım eğitmeni olarak çalışan Gençay Yıldız; Java, C#, .NET Core, Asp.NET, AngularJS, Node.js, MongoDB, NoSQL teknolojileri ve yazılım mimarileri üzerine YouTube kanalında faydalı içerikler yayınlamaya devam ediyor.

⭐Twitter
???? Blog yazıları
▶️YouTube

 

WhatsApp