Frontend Developer Yol Haritası: En İyi JavaScript Podcastleri

Anasayfa Kurumsal Blog Frontend Developer Yol Haritası: En İyi JavaScript Podcastleri

JavaScript öğrenmek için en etkili yollarından biri de JavaScipt podcastleri dinlemek. Podcastler sayesinde JavaScript’in en güncel gelişmelerinden ilk siz haberdar olurken, front-end dünyasına dair gelişmeleri de takip edebilirsiniz.

JavaScript, 20 yılı aşkın bir geçmişe sahip dünyanın en popüler yazılım dillerinden birisidir. Oldukça kolay bir şekilde öğrenilebilir ve web sitelerinin işlevini arttırmaktan oyun geliştirmeye kadar bir çok alanda kullanılabilir.

JavaScript’in amacı, web sitelerini etkileşimli hale getirmektir. Aynı zamanda HTML, CSS ve PHP’nin aksine sunucu yerine kullanıcının internet tarayıcısında çalışır.

Sıfırdan JavaScript öğrenmek istiyorsanız profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan JavaScript temel kaynaklar listesine hızlıca göz atabilirsiniz.

İçerisindeki dopdolu bilgiler sayesinde JavaScript’i keyifle öğrenmek isteyeceğiniz en iyi podcast listesi hazırladık. ????

Syntax Fm
Full stack developer olarak çalışan Wes Bos ve Scott Tolinski, web geliştirme konularını derinlemesine inceleyerek kendi deneyimlerinden bahsediyor.

React gibi JavaScript frameworklerinden, CSS’in son gelişmelerine kadar tüm web dünyasını konu alıyor.


Front End Happy Hour
Netflix, Apple ve LinkedIn’de çalışan Yazılım Mühendislerini konuk alan podcast serisinde; front-end geliştirmenin detaylarını sektörün en iyilerinden dinleme imkanı bulabilirsiniz.


JavaScript Jabber
Javascript’in yeni çıkan gelişmelerini 3-4 kişilik panel ortamında aktarmayı hedefleyen, en iyi JavaScript podcastlerinden biridir.

JavaScript yolculuğunuzun hangi aşamasında olursanız olun, Brendan Eich gibi harika konuklar sayesinde JavaScript öğrenme konusunda motivasyon sağlayacaktır.

JavaScript’in temellerini, kodlama ortamlarını ve teknolojiyle ilgili toplulukların detaylı konuşulduğu ve tartışıldığı podcast serisi; haftalık olarak podcast yayınlamaya devam ediyor.


JS Party
JavaScript Party, her hafta Perşembe günleri ABD/Doğu saatiyle 13: 00’te canlı olarak yayınlanıyor.

Tartışılan konular arasında web platformları, front-end frameworkleri, Node.JS, web animasyonu, SVG, robotik, IoT ve çok daha fazlasını konu alıyor.

Panelistleri ise Suz Hinton, Feross Aboukhadijeh, Kevin Ball, Emma Wedekind gibi alanında başarılı olan kişilerden oluşuyor.


Software Engineering Daily
Software Engineering Daily, teknik yazılım konuları hakkında yayınladığı günlük podcastler sayesinde JavaScript ile ilgili yeni gelişmeleri günlük takip etmeniz konusunda size yardımcı oluyor.

Jeff Meyerson tarafından yayınlanan podcastler; makine öğreniminden bitcoin’e, bootcamp’lardan hackathonlara, veri biliminden veritabanlarına kadar yazılım mühendisliğiyle ilgili her şeyi kapsıyor.

 


TalentGrid'de kapalı profilini oluştur, belirlediğin kriterlere göre pozisyonlardan haberdar ol.
Yazılımcı Profilini Oluştur
JAMstack Radyo
Hızlı ve güvenli web siteleri oluşturmanın yeni bir yolu olan JAMstack (JavaScript, API’ler, İşaretleme) hakkında podcastler yayınlayarak, JavaScript’in tarayıcı taraflı statik web site olarak kullanılması konusuna ışık tutuyor.

San Francisco merkezli Heavybit yazılım şirketi tarafından hazırlanan podcastler, Brian Douglas tarafından genelde 15 gün-2 ay aralıklarla yayınlanıyor.

 

My JavaScript Story
JavaScript üzerine çalışan uzman kişilerden haftalık olarak JavaScript hikayelerinin paylaşıldığı podcasttir.

Sayfa içeriğinde sadece podcast ile sınırlı kalmayıp blog yazıları, konferanslar ve etkinliklere de yer veriliyor.
JavaScript öğrenmek için dinleyebileceğiniz en iyi podcastler arasında.


Real Talk JavaScript
John Papa, Ward Bell ve Dan Wahlin’in JavaScript geliştirirken karşılaştığı zorlukların üstesinden nasıl geldiklerini, somut olarak sorunları çözme deneyimlerini paylaştığı haftalık bir podcasttir.


That is My JAMstack
JAMstack topluluğuna dahil olan ve JAM ile harika şeyler yapan geliştiriciler ile röportaj yaparak oluşturulmuş podcast serisidir.

Modern web dünyasını, API kavramını ve Markup’ın detaylarını dinlemek isterseniz bu podcast serisini kaçırmayın.


Modern Web
Modern Web ve JavaScript dünyasına dahil olan (EmberJS, ReactJS, AngularJS, ES2015, RxJS, Functional Reactive Programming ve daha fazlası) konularda en güncel haberleri kapsayan podcasttir.

WhatsApp