Geliştiricilerin Mutlaka Takip Etmesi Gereken Yazılım Haber Bültenleri

Anasayfa Kurumsal Blog Geliştiricilerin Mutlaka Takip Etmesi Gereken Yazılım Haber Bültenleri

Hepimiz güncel haberlerden haberdar olmak istiyoruz fakat zaman ayırma sürelerimiz kısıtlı.
Teknoloji dünyasında gelişmeler sürekli devam etmekte, globalde olup bitenleri takip edebileceğiniz çok sayıda çevrimiçi platformlar mevcut. Bununla birlikte, tüm değişiklikleri günlük olarak takip etmek yorucu ve muhtemelen çok verimli olmayacaktır.

Haber bültenlerini takip etmek, yazılımcıların yeni teknolojiler ve güncel trendler konusunda güncel kalmalarına yardımcı olacak önemli kaynaklar arasında.

Bu blog yazısında, geliştiricilerin mutlaka abone olması gereken en iyi haber bültenlerini listeledik. Hazırladığımız liste ile en güncel bilgilerden ilk siz haberdar olurken etkileyici ve seçilmiş içeriklere erişme imkanı da bulabilirsiniz.

JavaScript Daily
JavaScript Daily, ilginç JavaScript makaleleri ve haberlerinden oluşan haftalık bir e-posta derlemesidir. Programlama dilleri hakkındaki bilgilerinizi tazelemenize yardımcı olur ve kodlama becerilerinizi geliştirir.

Ruby, Perl, React ve benzerleri ile ilgili makaleleri içeren haftada bir haber bülteni sunar. Makaleler, kodlama mülakatlarına hazırlanmanıza ve JavaScript ekosistemiyle güncel kalmanıza yardımcı olur.

⭐Twitter

javascript daily
Hackernewsletter
2010’dan beri, girişimler, teknoloji, programlama ve daha fazlasıyla ilgili en iyi makalelerin yer aldığı haftalık yayınlanan haber bültenidir.
Tüm bağlantılar, hacker haberlerinden seçilmiş yayınlardır.

⭐Twitter


Hashnode weekly update
Bu haber bülteni haftalık olarak yayınlanır ve Hashnode’daki en iyi geliştirici tartışmalarının ve blog gönderilerinin özetini içerir.
Haber bülteni içeriğini incelemek için mevcut bir Hashnode kullanıcısı olmanız gerekir. Henüz kaydolmadıysanız, e-posta, GitHub, Google, Facebook veya Linkedin hesaplarınızla kolayca kaydolabilirsiniz.

⭐Twitter


InfoQ Newsletter
Kıdemli yazılım geliştiricilerine yönelik haftalık yayınlanan bir haber bültenidir. Amacı, profesyonel yazılım geliştirme konusunda yeniliğin yayılmasını artırmaktır.

⭐Twitter


GitHub explore
Bu haber bülteni için kayıtlı bir GitHub kullanıcısı olmanız gereklidir.
Günlük, haftalık veya aylık olarak erişim sağlayabilirsiniz.

Bir sonraki açık kaynak projenizi bulmak, trendleri yakalamak ve belirli bir alanla ilgili içerik koleksiyonlarına göz atmak için kılavuz niteliğindedir.


Versioning
Yazılım haber bültenleri listesinde en değerli içerik üreten bir diğer haber bülteni ise SitePoint tarafından yayınlanan Versioning’dir.
Bir web geliştiricisi veya tasarımcı iseniz muhtemelen SitePoint’i biliyorsunuzdur. Düzenli olarak ilginç makaleler, dersler, kitaplar ve kurslar yayınlarlar. İçeriğin doğrudan gelen kutunuza gönderilmesini tercih ediyorsanız, SitePoint’in Versiyonlama bültenini denemelisiniz.

Sürüm oluşturma, web geliştirme ve tasarımdaki en önemli şeylerin yanı sıra bazı eğlenceli içeriklerin de özenle seçilmiş bir seçimini içeren günlük bir haber bültenidir.

⭐Twitter


Software Lead Weekly
Kültür ve yazılım geliştirmeye kendini adamış kişiler hakkında bilgi edinmek isteyenler için yayınlanan haftalık haber bültenidir.

Yöneticiyseniz veya yönetime girmek istiyorsanız, Software Lead Weekly, yönetim kavramlarını öğrenmenize ve insanlarla değerli ilişkiler kurmanıza yardımcı olacaktır.

⭐Twitter


Pony Foo Weekly
Pony Foo size dünyanın her yerinden frontend geliştirme ve web dünyasına dair trend olan ilginç konular yayınlar.
Ayrıca kendi web sitesine gidebilir ve nişinize uygun konuyu bulmak için sağlanan bağlantı dizisini keşfedebilirsiniz. Bülten haftada bir Perşembe günleri yayınlanmaktadır.

⭐Twitter


Siddharth Kshetrapal
JavaScript ve kişisel gelişim odaklı haftalık yayınlanan bir bültendir.
Şu anda Auth0’da tasarım sistemleriyle uğraşan Siddharth Kshetrapal tarafından yayınlanır.

⭐Twitter


Peki siz hangi yazılım haber bültenleri takip ediyorsunuz?
Hangi yazılım haber bültenlerini takip ettiğiniz konusunda dönüşlerinizi bekliyoruz????

WhatsApp