Google Deneyim Merkezi

Anasayfa Kurumsal Blog Google Deneyim Merkezi

Google 36,500 metrekarelik devasa bir alana yayılan, 120 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirdiği Googleplex'in büyük bir kısmını 'Google Deneyim Merkezi' ismini taşıyan yeni tesisine ayıracak.

 

Venture Beat'in Mercury'den aktardığı habere göre, tesis dahilinde hem çıkaracağı tüketici ürünlerine yönelik donanım test faaliyetlerini hem de Google/@home projesinin içerisinde yer alan kablosuz ağ test faaliyetlerini gerçekleştirecek Google, beri taraftan yine tesis içerisinde özel bir müzeye ve toplantı salonlarına da yer verecek.

 

Google'ın girişiminin donanım kanadına yönelik ayağı yukarıda da belirttiğimiz gibi Motorola Mobility'nin satın alınması ile yakından ilişkili. Bunun anlamı şimdiye kadar sadece işin yazılım tarafı ile ilgilenen ve donanım kısmını HTC (Nexus One) ve Samsung (Nexus S/Galaxy Nexus) iş ortaklarına bırakan Google'ın sazı (büyük ihtimalle) kendi eline alacağı.

 

Google/@home projesi ise Google'ın hayata geçirmeye hazırlandığı Android tabanlı ev eğlence sistemi ile ilişkili olsa gerek. Google kendi üretimi olacak bir kişisel iletişim cihazı üzerinde çalışıyor haberimizdeki 'kendi üretimi' kısmı da böylece anlam kazanmış oluyor.

 

Özetle Google donanım dünyasına kendi ayakları üzerinde girişini gerçekleştirmek yolunda adımlarını epey bir sıklaştırdı. Muhtemelen Google üretimi ürünlerin sayısı artacak.

WhatsApp