HTML İmza Nedir, Email İçin İmza Nasıl Oluşturulur?

Anasayfa Kurumsal Blog HTML İmza Nedir, Email İçin İmza Nasıl Oluşturulur?

Bazen çekici bir e-posta imzası oluşturmak çok önemlidir. Bir şirketi temsil ettiğinizde, hizmetlerinizi veya ürünlerinizi insanlara sunduğunuzda, e-posta imzası gereklidir. Profesyonel bir imza okuyucuların ilgisini çekmenize, sizinle hızlı ve kolay bir şekilde iletişim kurmalarına, kişiliğinizi göstermenize, arkadaş canlısı ve kibar görünmelerinize yardımcı olur. Bu nedenle, uygun şekilde biçimlendirilmiş, logonuzu veya sloganınızı içeren iyi bir HTML imzasına sahip olmanız gerekir.

Bu arada, şirketiniz için iyi bir imza oluşturmak sandığınız kadar da kolay değildir. Bunun nedeni, günümüzde birden çok işletim sistemi ve e-posta istemcisinin var olmasıdır. Her biri mevcut HTML kodunu farklı bir şekilde yorumlar. Bu nedenle imzanız, mobil uyumlu, çapraz platform uyumlu ve her ekranda doğru şekilde temsil edilebilmelidir.

Tüm bu bilgilendirmelerden sonra, düzgün tasarlanmış, çekici ve bilgilendirici bir HTML e-posta imzası nasıl oluşturulur?

Bu sorunun cevabını vermeden önce HTML imza nedir, bu soru ile başlayalım.

HTML İmza Nedir?
HTML (Hyper Text Markup Language) imza, çevrimiçi mesajınızın altında görünen bir metin parçasıdır. Görüntüleri farklı boyutlarda, renklerde ve şekillerde görüntüleme; izleme bağlantıları, çizgiler veya diğer tasarım öğeleri ekleme yeteneği ile basit ve yaygın olan düz metinden farklıdır.

Geçmişte, bir HTML imzası oluşturmak için muhtemelen deneyimli bir kodlayıcı, e-posta imza tasarımcısı veya geliştiricisi olmanız gerekiyordu. Eski yöntemler, birden çok HTML tablosu oluşturmayı, uzun ve karmaşık kodlar yazmayı gerektiriyordu.

Günümüzde HTML imzası oluşturmak hızlı ve şaşırtıcı derecede basittir. Sadece birkaç dakika sürer ve hiç çaba sarf etmeniz gerekmez. Sadece gelişmiş ve verimli bir HTML e-posta imza oluşturucu kullanarak imzanızın benzersiz olduğundan, mevcut tüm platformlarla uyumlu olduğundan ve doğru şekilde temsil edildiğinden emin olun yeter.

Neden Bir Görsel Yerine Bir HTML E-posta İmzası Kullanmalıyım?

Öncelikle, HTML e-posta imzası harika bir metin ve görüntü oranıyla doğru şekilde kodlandıysa, herhangi bir spam filtresine yakalanma konusunda herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

İkinci olarak, e-posta imzası HTML olarak kodlandığından, e-posta imzasının tüm bölümleri tıklanabilir. Bu, e-posta imzasında neyi tıklarsa tıklasın müşterilerinizi tam olarak aradıkları şeye yönlendirebileceğiniz anlamına gelir. Bu nedenle, e-posta adresine, bir afiş reklamına, logonuza veya bir sosyal medya simgesine tıklamak, tıklayan kişi tam olarak aradığı şeye yönlendirilecektir.Çarklı diş simgesi ile temsil edilen Ayarlar menüsüne tıklayıp, ardından İmza sekmesine geçiş yapınız.
Editör üzerinden imza metninizi hazırlayıp Kaydet butonuna tıklayarak imza oluşturma işlemini tamamlayabilirsiniz.
Not: Mesaj Merkezi üzerinden tanımlanan imza sadece mesaj merkezi üzerinden gönderilecek e-postaların sonuna eklenmektedir. Kullanacağınız üçüncü parti yazılımlarda imza tanımlamasını tekrar yapmanız gerekebilir.

HTML İmza Örnekleri
E-posta imzalarına fazla dikkat etmeyebilirsiniz, ancak bazı insanlar kesinlikle dikkat eder. E-posta’larınıza bir imza eklediğinizde, alıcılara, bu e-posta’ların iletişime geçebilecekleri gerçek bir kişi tarafından yazıldığını gösterebilirsiniz.

WhatsApp