İnternet Sitelerinin Sayısı 1 Milyar'a Ulaşmak Üzere

Anasayfa Kurumsal Blog İnternet Sitelerinin Sayısı 1 Milyar'a Ulaşmak Üzere

Artık hayatımızda vazgeçilmezler arasına girmiş bir alan var: 'İnternet'. Haber okumak, film izlemek, sosyal ağlarda zaman geçirmek ya da aradığımız bilgilere birkaç tık ile ulaşmak gibi birçok amaçla kullanıyoruz interneti. Peki sürekli kullandığımız bu uçsuz bucaksız duran mecrada kaç site var hiç merak ettiniz mi ? Rakamlar gerçekten şaşırtıcı.

 

Netcraft'ın yaptığı araştırmaya göre internet ortamında 2003 yılından bu yana gerçekleşen artış muazzam düzeyde. Firmanın yaptığı araştırmaya göre Şubat 2003 tarihinde internette bulunan site sayısı 35,863,952 idi. Aralık 2006 tarihine baktığımızda ise 105.2 milyon site olduğunu görüyoruz. Fakat asıl farkı günümüze bakınca görüyoruz. Son araştırmalara göre günümüzde tam 973,120,000 kayıtlı site var(internetlivestats.com). Bu inanılmaz rakamlar 2011 yılı başı ile karşılaştırıldığında daha da çarpıcı hale geliyor. Ocak 2011 tarihinde internette bulunan site sayısı 273,301,445.

 

Yani 4 yıl içerisinde internette bulunan site sayısı 3 katından fazla sayıya ulaşmış durumda. Bu dev büyüme oranları ve dudak uçuklatan site sayıları internetin günümüzdeki boyutu hakkında biraz da olsa fikir veriyor bizlere. Her gün internet kullanımının yaygınlaştığını düşünürsek, birkaç yıl sonra yapacağımız benzer bir haberde yer alacak sayıları hayal ederseniz nasıl bir mecrada bulunduğunuzu çok daha iyi anlayabilirsiniz.

WhatsApp