İyi Bir SEO İçin Title Nasıl Olmalı ?

Anasayfa Kurumsal Blog İyi Bir SEO İçin Title Nasıl Olmalı ?

En iyi optimizasyon için sayfa başlıklarınızı doğru bir şekilde yapılandırmalısınız.07 Kasım 2019Web sitelerini optimize etmek isteyen küçük işletmelerin her web sayfasının temel unsurlarını anlamaları gerekir. Bu öğelerden biri sayfa başlığıdır. Bir sayfa başlığı veya başlık etiketi, bir web sayfasını tanımlayan ana metindir. Sayfadaki en önemli ikinci SEO öğesidir (ana gövde içeriğinizin arkasındaki), en kolay SEO öğesidir.
1.Tarayıcı:

Başlık etiketi hem bir tarayıcının penceresinin üstünde hem de geçerli sekmelerde gösterilir.
2. Arama Sonuçları Sayfaları:

Başlık etiketleri ayrıca arama motorunda, potansiyel ziyaretçilerin bir arama yaptıktan sonra tıklayacağı bağlantılar olarak da gösterilir. 3. Harici Web Sitesi: Çoğu zaman dış web siteleri (özellikle sosyal medya siteleri), bir web sayfasının başlığını bağlantı metni olarak kullanır.
Sayfa Başlığı En İyi Uygulama Bir web sayfasının sayfa başlığı öğesi, bir sayfanın içeriğinin doğru ve kısa bir açıklamasıdır. Bu öğe, üç belirli alanda değer yaratır ve hem kullanıcı deneyimi hem de arama motoru optimizasyonu (SEO) için çok önemlidir.
1. ARAMA MOTOR İLE İLGİLİ

Açıklayıcı, anahtar kelime yönünden zengin bir başlık etiketi oluşturmak, arama motorlarındaki sıralamayı artırmak için önemlidir. Başlık etiketindeki anahtar kelime kullanımı, yüksek sıralamaya ulaşmak için anahtar kelimeleri kullanmak için en önemli yerlerden biridir.Başlık etiketleri, arama motoru optimizasyonunun bu kadar önemli bir parçası olduğundan, bunlarla ilgili önerilerini uygulamak çok önemlidir. Tamamlanması çok kolay bir iş, ancak ağırlığını altın olarak taşıyor.Sayfa başlıklarınızı oluştururken dikkat etmeniz gereken birkaç şey var:Çok uzun veya çok kısa olmadıklarından emin olun. 70 karakter, arama sonuçlarında görüntülenecek maksimum karakter miktarıdır. Arama motorları başlığı kısaltır ve başlık etiketinin kesildiğini belirtmek için üç nokta - “…” ekler.Önemli anahtar kelimeleri başlık etiketinin önüne yerleştirin. Bir anahtar kelimenin başlık etiketinin başlangıcına ne kadar yakınsa, sıralama için o kadar faydalı olur ve bir kullanıcının arama sonuçlarında bu tıklamaları o kadar fazla olur.Marka adınızı başlık etiketinin sonuna yerleştirin. Bazı firmaların sayfa adlarının başında marka adlarını içerdiğini görebilirsiniz. Bu çoğunlukla marka bilinirliği iyi olan şirketler için ayrılmıştır. BoostSuite kullanarak küçük bir işletme iseniz, marka adınızı başlık etiketinin sonuna eklemenizi öneririz.Okunabilirliği ve duygusal etkiyi düşünün. Çekici bir başlık etiketi oluşturmak, arama motorlarından daha fazla ziyaretçi çeker. Bu nedenle, yalnızca optimizasyon ve anahtar kelime kullanımı hakkında değil, tüm kullanıcı deneyimini düşünmek önemlidir.
Başlık etiketi, bir arama sonucunda bulduklarında yeni ziyaretçilerin markanızla ilk etkileşimidir ve mümkün olan en olumlu izlenimi iletmelidir.
2. ARAMA MOTOR SONUÇ SAYFASI

Başlık etiketlerinde anahtar kelimeler kullanmak, bir kullanıcı bu terimlerle eşleşen bir sorgu gerçekleştirdiğinde, arama motorlarının arama sonuçlarındaki terimleri kalın ya da vurgulayacağı anlamına gelir. Bu, daha fazla görünürlük ve daha yüksek bir tıklama oranı sağlamanıza yardımcı olur.
3. BROWSER

Herhangi bir sayfanın başlık etiketi, kullandığınız tarayıcının en üstünde görünür. Bu, kullanıcı deneyimi için önemli olmakla birlikte, bu konumun kullanıcılardan nispeten küçük bir ilgi gördüğü belirtilmiştir.
KÜÇÜK İŞLETMELER İÇİN OPTİMAL FORMAT

En iyi optimizasyon için sayfa başlıklarınızı doğru bir şekilde yapılandırmak için izleyebileceğiniz kolay bir format. Ancak, bu bir kural değildir. Benzersiz işiniz için uygun biçimlendirmeyi belirlemek için yukarıdaki önerileri izlemelisiniz.

WhatsApp