Keşfetmeniz Gereken En İyi PHP Podcastleri

Anasayfa Kurumsal Blog Keşfetmeniz Gereken En İyi PHP Podcastleri

PHP podcast ‘i dinlemek, sektördeki en son gelişmeleri takip edebilmek ve yeni şeyler öğrenmek için mükemmel bir kaynak sağlar.
PHP’nin temellerinden ileri seviyeye kadar kendinizi geliştirebileceğiniz birçok online PHP kursu var, bu kanallar arasında en yeni ve en yenilikçi olanı podcast dinlemektir.

Web geliştiriciliği alanında önemli bir yere sahip olan PHP; Rasmus Lerdorf tarafından kişisel web sitesinde, ana sayfasına gelen ziyaretçileri takip etmek için oluşturulmuştur. Popülerliği arttıktan sonra Lerdorf, PHP’yi açık kaynaklı bir proje olarak yayınlamıştır.

Web geliştiricisi olmak, durmaksızın öğrenme yolculuğudur. Kitaplar, blog yazıları, yazılım dokümantasyonu gibi kaynaklar, yeni şeyler öğrenmeniz için bilgi açlığınızı besler.

Haftalık bölümleri ile milyonlarca dinleyicisi olan, geliştirici dünyasında en çok dinlenen en iyi PHP podcast listesini hazırladık.

PHP Round Table
PHP Roundtable, PHP meraklılarının ilgilendiği konular hakkında teknik tartışmalar içeren rahat bir ortamdır.
Sammy K’nin sahibi olduğu bu podcast’in asıl amacı, masanın başına tek bir kişinin oturmaması, tüm katılımcıların eşit muamele görmesi gerektiği fikridir.


PHP Internals
Derick Rethans’a ait olan PHP Internals, PHP geliştiricilerinin en çok takip ettikleri podcast’lerden biridir.
Geliştiricilerin karşılaştığı en yaygın sorunları konu alarak derinlemesine çözümler sunar.


The Laravel Podcast
Laravel Podcast, Taylor Otwell, Jeffrey Way ve Matt Stauffer tarafından yayınlanır.
Laravel, PHP geliştirme, genel web ve yazılım geliştirme hakkında bilmeniz gerekenleri ve rastgele eğlenceli içeriklerin paylaşıldığı podcast’tir.


Voices of the ElePHPant
PHP topluluğunu özel kılan kişilerle olan röportajları içerir.
Aylık olarak 3 bölüm yayın yaparak, PHP’nin farklı yönlerini farklı kişilerden dinlemenize olanak sağlar.


PHP Town Hall
Phil, Ben ve super-star bir konuşmacı ile PHP topluluğundaki en son olaylardan haberdar olmak isteyen geliştiriciler için bir podcast’tir.


TalentGrid'de kapalı profilini oluştur, belirlediğin kriterlere göre pozisyonlardan haberdar ol.
Yazılımcı Profilini Oluştur
PHP Ugly
Alanında başarılı PHP geliştiricilerinin, Diego Dev Group’u yönetmenin zorlukları ve heyecanından bahsettiği, genel günlük kodlama projelerinden teknik konulara kadar güncel konuların tartışıldığı bir podcast’tir.

 

Building Livewire
Livewire, Laravel’in full-stack framework’ü olup, dinamik arayüzler oluşturmayı sağlar.
Building Livewire podcast’i, Livewire’in geleceğini, çözülmesi gereken problemleri eğlenceli şekilde aktarır.


Coding Blocks
Hata ayıklama, prototip oluşturma, elasticsearch gibi önemli konularda özel bölümler yayınladığı için en iyi web geliştirme podcast’lerinden biridir. Bu podcast, teknolojik gelişmeler hakkında güncel bilgileri öğrenmek için iyi bir kaynaktır.
Coding Blocks, Allen Underwood, Joe Zack ve Michael Outlaw adlı üç PHP geliştirme meraklısı tarafından kuruldu.


Foreign Devs Podcast
Jani ve Victor’un Laravel ve PHP geliştirme hakkında detayları tartıştığı bir podcast’tir.


PHP Architect
PHP Architect , PHP geliştiricileri tarafından oldukça bilinen bir kanaldır. Şimdi ise PHP uzmanlarıyla kaliteli teknoloji röportajları sunmanın yanı sıra PHP podcast’lerini başlattı.
Generics’ten Prototyping’e, Elasticsearch’ten Xdebug’a kadar, geliştiricilere kaliteli öğrenme kaynağı sağlayan tüm önemli PHP konularında ayrıntılı bölümler yayınlar.

WhatsApp