Kodlama Nasıl Öğrenilir? En İyi Online Yazılım Eğitimleri

Anasayfa Kurumsal Blog Kodlama Nasıl Öğrenilir? En İyi Online Yazılım Eğitimleri

Dijital platformlarda her şey çok hızlı gelişiyor, bilgiye günümüzde hiç olmadığı kadar kolay ulaşabiliyoruz. Artık bilgiye en kolay şekilde erişme şekli ise online eğitim platformları.

Artık sadece üniversite diplomasının yeterli olmadığını hepimiz biliyoruz. Günümüzde neredeyse herkes üniversite mezunu, bu noktada sizi diğerlerinden ayıracak yeteneklere nasıl sahip olabilirsiniz?

Kendinizi hem kişisel hem de mesleki açıdan geliştirirseniz, mezun olan diğer kişiler arasında fark edilmeniz daha kolay hale gelecektir. Kendinizi mesleki açıdan geliştirmeniz ise artık çok zor değil.

Size kendinizi geliştirmenin en kolay yolunu göstermek için online eğitim platformlarından bahsetmek istiyoruz. İşte en çok beğenilen ve kesinlikle faydası olacağını düşündüğümüz ücretsiz online eğitim platformları! ????

Udemy
Türk girişimlerinden olup Silikon Vadisi’nde kendine yer edinmiş bir şirkete evrilen Udemy; 30 milyon öğrencisi, 50 dilde, 42.000 eğitmen ve 22 milyon dakikalık video içeriği ile sunduğu 100.000 kurs imkanı ile, dijital eğitim pazarında oldukça popüler olarak tercih ediliyor.
Aynı zamanda Udemy, eğitmenlerinin kendi kurslarını kendine özgü şekilde oluşturmalarına olanak tanıyor.

Udemy, ücretli ve ücretsiz kurslar bulabileceğiniz en hızlı büyüyen e-öğrenme sitelerinden biridir.

Yazılım derslerine ek olarak aynı zamanda dijital pazarlama, verimlilik, sağlık, hobiler ve yaşam tarzı seçeneklerinde eğitimler bulmanız da mümkün.

Derslerde soru sorabilme ve eğitmenle iletişime geçme şansınız vardır, bundan dolayı bu eğitimlerden oldukça verim sağlayabilirsiniz.

Eğitim almanın dışında bu platformda eğitmen olarak eğitim verme şansınızda vardır. Yetkin olduğunuz bir konuda eğitimler verebilir, kendinize gelir kaynağı oluşturabilirsiniz.


Khan Academy
Khan Academy, tamamen gönüllülük esaslı olup, hiç bir şekilde kar amacı gütmemektedir. Bu güne kadar 1 milyar izleyiciye ulaşan Khan Academy, her ay 40 milyon öğrenciye eğitim veriyor.

10.000‘den fazla ders videosu ile uzaktan eğitimin tadını çıkartabilirsiniz!


Coursera
Macquarie, Illinos, Londra, Stanford, Duke Üniversitesi gibi iyi üniversitelerle ortaklığı olan Coursera, online yazılım eğitimleri vermektedir. Sertifika almak için bir miktar ücret ödemeniz gereklidir.

Eğitimlerinin içerisinde sınavlar, ödevler ve projeler yer alır. Bu sayede daha etkili bir eğitim sağlanır. Dil öğrenme, sağlık, veri bilimi, kişisel gelişim ve daha birçok alanda online eğitimleri mevcuttur. Turkcell Akademi sayfasından giriş yaptığınız süreçte derslerin tamamına Türkçe alt yazılar ile ulaşma imkanı sağlamaktadır.


edX
Dünya çapında yer alan en iyi üniversiteleriyle birlikte kar amacı gütmeden online eğitim sağlayamaktadır. edX, dünyanın her yerindeki öğrencilerine mühendislik, psikoloji, pazarlama ve daha fazla alanda online kurslar içeriyor. Girişimcilik 101 dersi dışında Türkçe dersleri bulunmamaktadır.


CodeAcademy
Codecademy, ücretsiz bir şekilde sıfırdan kodlamayı öğreten en popüler online yazılım eğitimleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.
5 aşamadan oluşan sistemli bir eğitim sunuyor.

İlk aşamada hangi alanı öğrenmek istediğinizi tercih ederek başlıyorsunuz. Alan seçimi konusunda karar veremediyseniz, en uygun seçeneği bulmanız için sizi yönlendiriyorlar.
2.aşama, uygulayarak öğrenme aşaması. Bu aşamada, ilk gerçek çalışma kodunuzu kısa süre içerisinde yazacağınızı söylüyor.

3. aşama, anında geri bildirim alarak kodunuzun doğruluğunun test edildiği aşamadır.

4. aşama, öğrendiklerinizi uygulama aşamasında geçirirken öğrenilenlerin projelere uygulanmasını içerir.

5. aşama, kariyerinizi bir üst seviyeye çıkarmak için ihtiyaç duyulan şeylerin öğrenildiği aşamadır.


BitDegree
BitDegree, programlama derslerinden oyun geliştirmeye kadar birçok alanda ücretsiz ders imkanı sağlıyor.

Sıkıcı online dersler yerine oyunlaştırılmış ve eğlenceli dersler içerir.

BitDegree aynı zamanda eğitim sürecine blok zincirini (blockchain) dahil ederek oldukça eşsiz bir ortam sağlıyor. Transparan ödüller ve şirketlere teknoloji konusunda yetenekli kişiler kazandırmaya yardımcı bir ödül sistemi bulunuyor.


Code School
Code School olarak bilinen Plural Sight, hem ücretsiz hem de ücretli programlama dersleri içeren bir online yazılım öğrenme platformudur.

Web geliştirme, Ruby, iOS geliştirme alanında online yazılım eğitimleri bulunan Code School, deneyerek öğren sloganıyla öğrencilerine motivasyon sağlamayı hedefliyor.

Yazılım geliştirmenin eğlenceli ve bir takım oyunlaştırma öğeleriyle birleştirilerek daha eğitici ve kalıcı olacağı düşünülüyor. Bu doğrultuda, Unix ve Git gibi yazılımın başlangıç derslerine de rastlamak mümkün.


Treehouse
Treehouse, online yazılım eğitimleri veren platformlar arasında en çok dikkat çekenlerden biridir.

Platform üzerinde mobil uygulama geliştirme arasında native ve cross platforma geliştirmeye ayrı ayrı değinerek web teknolojileri üzerine de çok sayıda eğitim sağlıyor.
Ücretsiz ve ücretli olarak eğitimler kategorilere ayrılmış konumda yer alıyor.


lynda.com
Online yazılım eğitimleri dışında, tasarım ve 3D animasyon gibi konuları da içeren video derslerini tamamlayıp sertifika alma imkanı da sağlar.

Lynda’da üyelik ücretli olmasına rağmen bazı bölümleri ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.


Codewars
Codewars, öğrenmek istediğiniz programlama dilini öğretmek için size bir dizi görev veriyor.

Her görevin amacı, belirli bir programlama dilindeki yeteneklerinizi geliştirmek ve o dile ait her şeyi öğrenmenizi sağlamak. Bir görev tamamlandığında, sizin sunduğunuz çözümün diğerleriyle karşılaştırmasını yaparak problemlerinizi çözerken farklı teknikler öğrenme imkanı bulabilirsiniz.

online yazılım eğitimleri
Peki siz kodlama becerilerinizi geliştirmek için hangi eğitim platformlarını tercih ediyorsunuz?

Kodlama becerilerinizi geliştirmeye başladıysanız, yeni projeler geliştirmek için yeni programlama dilleri öğrenmeye başlayabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız programlama dili odaklı blog yazılarımıza göz atarak hızlıca yeni projeler oluşturmaya başlayabilirsiniz.????

WhatsApp