Twitter'da Popüler Olmanın Yolları

Anasayfa Kurumsal Blog Twitter'da Popüler Olmanın Yolları

Twitter'da atılan tweetlerin birçok kişiye ulaşmasının birden fazla yolu vardır.
Twitter kullanıcılar arası iletişimi sağlayan, kendi düşüncelerimizi özgürce ifade edebildiğimiz bir sosyal medya sitesidir. Önceden 140 karakter olan ve daha sonra gelen güncelleme ile 280 karakterle düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Ayrıca Twitter da fotoğraf, video paylaşabilmeniz mümkündür.
Nasıl Tweet Atabiliriz?
Paylaşmak istediğimiz metni “Tweetle” kısmına tıklayarak paylaşabilirsiniz.
Retweet Nedir?
Retweet başka bir kullanıcının paylaştığı gönderiyi retweet yaparak kendi takipçilerinize sunabilirsiniz ve profilinizde gösterebilirsiniz.
Twitterda Hashtag Nedir?
Twitter da etiketler atılan tweet içeriğine göre kategorilere ayrılır. Oluşturacağımız kelimelerin başına # koyarak hashtag oluşturabiliriz.
Twitterda Mention Nedir?
Twitter da mention aslında birinden bahsetmek demektir. Twitter da birini etiketlemek istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Tweet atarken “@kullanıcıadı” şeklinde yazarak tweetlerinizi herkese açabilirsiniz.
Twitterda TT Nedir?
Twitter da 5 ila 10 dakikada bir güncellenen trend topic listesi özelliği bulunmaktadır. # etiketi ile paylaşılan kelimeler gündem konusu olabilir. Bir konu hakkında kısa sürede atılan yüzlerce tweet atılırsa o kelime trend topic listesine girebilir. Örneğin bir futbol maçı olduğunda bir futbolcu ya da takım hakkında dakikada atılan yüzlerce tweet anında trend topic listesinde yerini alır. Dikkat edilmesi gereken bir konu varsa o da atılan tweetlerin her biri farklı kullanıcılar tarafından olmasıdır.
Twitterda Nasıl Popüler Olunur?

Herkes sosyal medya da fark edilen olmak ister. Twitter da atılan tweetlerin birçok kişiye ulaşılmasının birden fazla yolu vardır.
Peki twitter da popülerliğe giden yol hangi adımlardan geçer?

•Yazdığınız tweetleri kısa ve öz olsun. Tweetlerinizi uzattığınızda kullanıcıları sıkarsınız ve kullancılar takiplerini bırakırlar. Bu yüzden tweetleriniz anlamlı fakat kısa olmalıdır.•Kullanıcıların anlayamacağı tweetler atmayın. Sadece sizin anlayacağınız tweetler takipçi kaybetmenize neden olur. Atacağınız tweetler herkes tarafından anlaşılabilir olması gereklidir.•Kullanıcılarla samimi olun. Herkesle kavga eden sosyal medya kullanıcısını kimse sevmez. Kullanıcılarla doğru bir şekilde fikirlerinizi paylaşarak, onlarla iletişim halinde bulunarak twitter da siz de yer edinin.•Zaman ayırın. Twitter kullanıcıları çok sık girmeyen arada sırada tweet atan kullanıcıları takip ettiği listede pek barındırmaz. Bu yüzden twitter da aktif olun.•Hashtag kullanın. Twitter’ın en belirgin olan özelliğinden biri olan TT listesindeki hashtagleri mutlaka kullanın. Her tweetinizde hashtag kullanmak sıkabilir fakat gündemde olan hashtagleri kullanmanız size artı puan katar. •Tweetlerinizde herkesin dikkatini çekeceği konuları ele alın. Kimse sıkıcı bir kullanıcı istemez bu yüzden herkesi eğlendiren ve birçok kişinin dikkatini çekeceği ve sizi sürekli merak edebileceği bir profil haline gelin.
Sizler de düşüncelerinizi özgürce paylaşabileceğiniz, birçok kişiyle fikir alışverişi yapabileceğiniz twitter’a yukarıdaki adımları dikkate alarak popüler bir kullanıcı halinde kullanmaya başlayabilirsiniz.

WhatsApp