WhatsApp
Telefon

Web Sitenizi Geliştirecek 20 Eklenti

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Multi Medya Blog Web Sitenizi Geliştirecek 20 Eklenti
57 Okuma

Hiç bir web sitesini ziyaret edip tüm bu gereçlerin nasıl çalıştığını merak ettiniz mi? Rezervasyon formu, takvim, hatta hava durumu ekranı? Bu tür zillerin ve ıslıkların, bir web geliştiricisinin kurulmasını gerektirdiğini varsayabilirsiniz. Ancak bu günlerde genellikle bir metni kopyalayıp web sitenize yapıştırmak kadar basittir. Bu araçlardan yararlanmak, ziyaretçilerinizi meşgul edebilir ve basit bir web sitesini daha işlevsel hale getirebilir.

Web sitelerine gömülü olan uygulamalara widget adı verilir . Widget'lar birçok biçimde gelir: saatler, çevirmenler, Instagram yayınları, video oynatıcılar, iletişim formları, slayt gösterileri, arama çubukları, vb. Bir widget, uygulamanın geliştirilmesini her site sahibinin yerine bir kodlayıcıya dış kaynak vererek sitenize işlevsellik katar kendileri programlamak için. En iyi gereçlerin bazıları ücretsizdir veya bir freemium modelinde çalışır.

Biz web sitesi araçları bu tür bahsederken, biz genellikle hem bahsetmek widget'lar ve eklentileri . Hangisinin hangisi olduğunu bilmek, onları sitenize kullanmak için kolayca koyabileceğinizi bilmek kadar önemli değildir. Bu yazıda favorilerimin bazılarını gözden geçireceğim ve umarım sizi denemeye ikna edeceğim.

 

Web siteniz için bir widget nasıl kurulur
Her araç biraz farklıdır, ancak genellikle widget'ınızı web sitesindeki üreticinin web sitesinde özelleştirdikten sonra, sitenizde nereye yerleştireceğinize ilişkin bazı HTML kodları ve yönergeler sağlarlar. Bir kod bloğu ilk başta korkutucu görünebilir, ancak widget yapımcıları zaten sizin için çok uğraştığından, basit bir kopyala ve yapıştır işleminin gerekli olduğunu hemen anlayacaksınız.

İlk önce, HTML kodunu widget sağlayıcıdan alın.
İlk önce, HTML kodunu widget sağlayıcıdan alın.

HTML kodunu web sitenizdeki bir Widget / HTML Öğesine yapıştırın.
HTML kodunu web sitenizdeki bir Widget / HTML Öğesine yapıştırın.

Son sonuç! Aracı web sitenizde gösterir (bu, Woofu'dan bir formdur).
Son sonuç! Aracı web sitenizde gösterir (bu Wufoo'dan bir formdur).

Jimdo gibi bir web sitesi oluşturucusu kullanıyorsanız, ham HTML yapıştırmanıza izin veren Widget / HTML öğesini bulmak istersiniz . Widget kodunu bu öğeye yapıştırmanız yeterlidir; widget'ınız görüntülenir. (Bu, Jimdo Creator web siteleri için geçerlidir - Jimdo Dolphin web siteleri için, bunun yerine yerleşik araçları kullanmanızı öneririz).
Widget veya eklenti sitenizin başına kodun yapıştırılmasını istiyorsa, bu kodu yapıştırmak için Ayarlar> Web Sitesi> Başlığı Düzenle altında uygun alanı bulabilirsiniz .
Widget'ı belirli bir sayfaya gömmek için Widget / HTML öğesini tam olarak widget'in görünmesini istediğiniz yere ekleyin , sonra kodu öğenin metin alanına yapıştırın.

WEB SİTENİZİ OLUŞTURUN

En iyi web sitesi widget'ım seçiyor
Kullanılabilir tüm web sitesi araçları sayesinde, hangisinden yararlanacağınıza karar vermek zor olabilir. Orada bizim Destek Merkezi'nde widget'lar ve araçlar geniş bir liste , ama bana birkaç öneriler sunmak sağlar.

Akılda tutulması gereken bir şey: Widget ekleme uğruna widget eklemediğinizden emin olun. Widget'lar çok şey yapabilir, ancak kötü tasarlanmış bir siteyi telafi edemezler , bu nedenle birçok widget eklemeden önce web sitenizin güçlü olduğundan emin olun. Sitenizi dağınıklıktan uzak tutmak isteyeceksiniz ve bu kadar çok faydalı widget ile elden çıkmak kesinlikle çok kolay.

Kendi web sitenizi tasarlamak hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Bir DIY Web Sitesi Oluşturmak için 22 İpuçları bölümüne göz atın >>>

 

E-posta Pazarlama ve Kayıtlar
Bir Jimdo web sitesinde Mailchimp bültenine üyelik formu.
Jimdo web sitesine gömülü bir Mailchimp e-posta aboneliği eklendi.

E-posta pazarlamasının, işletmeniz için dönüşüm, satış ve marka bilinirliğini arttırmanın uygun maliyetli bir yolu olduğu sırrı yoktur , bu nedenle kesinlikle MailChimp veya GetResponse ile yararlanın . Her iki hizmet de iletişim yönetimi, otomasyon, şablonlar ve analitik dahil olmak üzere benzer özellikler sunar. Bir e-posta pazarlama servisine kaydolduğunuzda, bir kampanya yönetimi panosu ve bir kayıt formu sitenize yerleştirmek için gereken kod size sunulur.

 

Görüntüler
Web sitenizin slayt gösterisine ihtiyacı varsa, PhotoSnack'i deneyin. PhotoSnack, mobil uyumlu slayt gösterilerini web sitenize yerleştirmenin kolay bir yolunu sunar. Facebook, Flickr ve Instagram hesaplarınızdan fotoğraf yükleyebilir veya çalışmanızın portföyünü göstermek için kullanabilirsiniz.

Photosnack slayt gösterisi
PhotoSnack, ürünlerinizi, seyahat fotoğraflarınızı, portföyünüzü veya daha fazlasını göstermek için sitenize farklı türde slayt gösterileri eklemenin kolay bir yoludur.

 

Sosyal medya
Yüzen sosyal medya düğmeleri paylaşımı teşvik etmenin şık bir yoludur , bu yüzden onları Jimdo Blog'da kullanıyoruz. Çeşitli tasarımlar sunan birçok hizmet var, ancak AddThis harika bir seçenek. Basit bir kopyala ve yapıştır ile web sitenizin her sayfasında değişken sosyal medya düğmelerine veya kenar çubuklarına sahip olabilirsiniz.

Düğmelerin AddThis'tan paylaşılması
Dikkat çekici sosyal medya düğmeleri, içeriğinizin paylaşılma miktarını artırabilir. Bunlar AddThis'ten ücretsiz olarak temin edilebilir.

 

Rezervasyon Araçları ve Takvimler
Web sitenizde bir takvimi paylaşmanız gerekirse, Google Takvim klasik bahistir. Ancak, rezervasyon yapmak veya müsaitlik durumu göstermek gibi, biraz daha fazla işlevselliğe sahip bir şeye ihtiyacınız olursa, gerçekten iyi seçenekler var:

BookingBug
BookingBug ile web sitenize bir takvim ekleyebilir ve ziyaretçilerin anında randevu almasına izin verebilirsiniz.

 

Bir restorana mı sahipsin? OpenTable widget'ı ile çevrimiçi rezervasyon yapın .
Kişisel bir antrenör müsün? Salon sahibi misin? Dalış derslerini öğretin mi? Muhtemelen rezervasyon yaptırmanız da gerekiyor. Eğer öyleyse, BookingBug hemen sokaktadır.
Kiralamak istediğiniz bir tatil evine sahipseniz, kendi tatil kiralama web sitenizi oluşturabilirsiniz .
Eğer bilet satması gereken bir etkinlik düzenliyor ise daha bak Ticketleap veya Eventbrite . Her iki hizmet de yalnızca bir tıklamayla etkinliğinize bilet satmak için web sitenize bir etkinlik oluşturmanıza ve bir widget yerleştirmenize izin verir.
Not: Jimdo Dolphin web siteniz varsa, bir takvim yüklemek için bir Rezervasyon Bloğu kullanın .

 

Dijital Ürünler
Aldığım en yaygın sorulardan biri “Sitemde nasıl müzik / video / ebooks / çizgi roman satabilirim?”. Zaman ve tekrar, Gumroad'u kullanılabilirliği ve web sitesi entegrasyonu için öneriyorum . Dijital abonelik mi veriyorsunuz? Gumroad ayrıca sizi kapsamıştır - ürününüz için abonelik temelli bir fiyatlandırma modeli oluşturabilir, abone tabanınızı yönetebilir ve Gumroad'un sunduğu tüm konsoldan güncellemeler gönderebilirsiniz. Dışarıda başka büyük seçenekler olsa da, Gumroad benim hedefim çünkü o kadar basit. Müziğinizi yalnızca paylaşmak istiyorsanız, bir Spotify çalma listesini doğrudan sitenize de gömebilirsiniz .

Snapengage canlı sohbet
SnapEngage gibi widget'lar, müşterilerinizle kolayca canlı bir sohbet sohbeti başlatmanıza izin verir.

 

Müşteri servisi
Sitenize bir müşteri hizmeti veya satış kanalı eklemek istiyorsanız SnapEngage , Userlike ve Olark mükemmel seçeneklerdir. Küçük bir işletme sahibiyseniz, çağrı merkezi temsilcilerinin işe alınması oldukça pahalı olabilir, bu nedenle canlı sohbetten faydalanmak destek sağlamak için harika bir yoldur. Küçük işletme web siteniz için daha fazla müşteri hizmetleri ipucu okuyun.

 

analitik
eClincher sezgisel, özelleştirilebilir bir gösterge panosuyla sosyal medya ve web sitesi analizlerini izlemeyi kolaylaştırır. eClincher, aynı pano üzerinden gerçek zamanlı web sitesi trafiğini izlemenize, sosyal etkileri analiz etmenize ve sosyal medya hesaplarını yönetmenize olanak sağlar.

 

Bir Arama Çubuğu Kur
Google aramada hemen hemen her zaman ilk isim olsa da , Swiftype web sitenize arama alanı eklemenin en kolay ve en güçlü yoludur . Swiftype, gelişmiş dizin oluşturma, otomatik tamamlama ve özel sonuç sıralamasını gömmesi kolay bir widget ile birleştirerek kişisel favorilerimden biri yapar.

 

Topluluk, Yorumlar ve Forumlar
Pek çok web sitesi platformu blogunuz veya haber yayınlarınız için bir yorum bölümü içerirken, birkaçı Disqus kadar kaygan ve işlevseldir . Uygulaması kolaydır, trafiğe dahil olmak için optimize edilmiştir ve analitik gibi gelişmiş özellikler sunar.

Disqus, siteniz için harika bir yorum aracıdır.
Disqus, yorum yapmak için en iyi araçlardan biridir. Kullanımı kolaydır ve birçok gelişmiş özellik sunar.

Siteniz için bir Soru ve Cevap forumuna mı ihtiyacınız var? Pubble , analitik sunan ve mevcut sitenize eklemek kolay özelleştirilebilir bir çözümdür.

Siteniz bir sohbet odasından yararlanabilirse, RumbleTalk’a göz atın . RumbleTalk ayrıca özelleştirilebilir, SEO dostudur ve hatta spam filtresi içerir.

 

WEB SİTENİZİ OLUŞTURUN

Çevrimiçi Formlar
Çoğu web sitesi oluşturma platformu, yerleşik bir iletişim formu modülü sunar, ancak ek bir işlevselliğe ihtiyacınız varsa ne olacak? Wufoo bu boşluğu dosya yükleme işlevi gibi gelişmiş özellikler ve form alanlarına neredeyse sınırsız özelleştirme sunarak oldukça iyi bir şekilde dolduruyor.

 

Eklenti Düzenleyicisi
POWr.io
POWr.io, siteniz için özelleştirebileceğiniz her türlü widget için tek adresli bir mağazadır.

Son fakat en az değil, ben POWr.io. Bu, temelde tüm farklı web sitesi üreticileri için bir widget ve eklenti kataloğu olan çok güzel bir sitedir. Yalnızca web sitesi oluşturucunuzu ve istediğiniz widget türünü seçin; POWr.io size doğrudan web sitenizde düzenleyebileceğiniz ve ayarlayabileceğiniz bir seçenek sunar. Temel olarak site editörünüzün üstünde bir eklenti editörü sağlar, bu nedenle web sitesi oluşturma platformunuzla sorunsuz bir şekilde bütünleşir. POWr eklentilerinin bir Jimdo sitesinde nasıl çalışabileceğini görün.

Doğru widget'ı eklemek, ho-hum web sitelerini alabilir ve daha işlevsel ve kullanıcı dostu hale getirebilir. Yeterince widget bulunamıyor mu? En Sevilen Ücretsiz Widget'lar hakkında daha fazlasını görün .

Okuyucu Yorumları

0 Yorum