Web Tasarım ajansı nedir?

Anasayfa Kurumsal Blog Web Tasarım ajansı nedir?

Reklamcılık sektöründe yeni bir çağ açıldı. İnternetin yaşadığı bu büyü değişim ve gelişim ile birlikte mobil mecraların da gelişmesi bizlere yeniden tanım yapmayı gerektiriyor. Medya ve reklam planlaması ajanslarının yerine artık sosyal medya, mobil pazarlama ve dijital ajans gibi bir çok tür almıştır.

 

Web tasarım ile ilgilenen daha genel adıyla kreatif ajanslar, bu saydığımız ajanslar arasında en çok konuşulan ve ilgi gören ajans türüdür. Sektördeki büyük markaların paralarını dijital ortamda daha fazla harcaması, daha fazla bütçe ayırması ve parasını bu ajanslara emanet etmesi ise yeni nesil reklamcılığın ne kadar önemli bir noktaya geldiğinin kanıtıdır.

 

Kreatif ve dijital tasarım ismiyle müsemma olarak yaratıcı işler yapılan bir ajans olgusuna sahiptir. Diğer tüm ajans türlerinden farklı bir şekilde müşteri isteğine göre çalışır. Bu ajans oldukça büyük kitlelere ulaşır. Bu büyük kitlelere ulaşım, hem ölçülebilir hem de CRM ile yönetilebilir olmaktadır.

 

Kreatif ve web tasarım ajansları sosyal medyada viral etki yaratan ürünler ortaya koymaktadır. Beklenmedik, şaşırtıcı ve ses getiren çalışmalar ile markaların tüm isteklerine ivedilikle yanıt verir, ürün veya bir fikrin ortaya çıkmasında büyük rol oynarlar.

 

En basit ifadeyle anlatmak istersek tüketicinin irkildiği ve kaçtığı reklam anlayışından ziyade oluşturulan videolar, oyular, yarışmalar ve kampanyalar gibi daha eğlenceli yöntemlerle tüketiciye dokunan ajans tanımıdır.

 

Kreatif ve Web Tasarım ajansının çalışma ortamından bahsetmek gerekir ise Türkiye şartlarında bir adım daha önde ve rahat bir ortam çalışanı beklemektedir. Gömlek-kravat kuralı olmayan, yaratıcılığa önem veren ve bu beyin takımını bir araya getiren ajansta eğlenceli bir çalışma ortamı bulunur.

 

Gelecekte ise bu ajans türü ne ölçüde değişir ve nasıl bir gelişim gösterir? Bunu hep birlikte yaşayıp göreceğiz.

WhatsApp