WhatsApp
Telefon

Web Yazılım

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Multi Medya Blog Web Yazılım
231 Okuma

Web tabanlı yazılım, normal yazılımınızdan daha iyidir.
Öncelikle, web tabanlı yazılım nedir?
Web tabanlı yazılım, internet üzerinden bir web tarayıcısı ile kullandığınız yazılımdır. Hiçbir şey yüklemeniz, herhangi bir yazılım indirmeniz veya yükseltme konusunda endişelenmeniz gerekmez. Gmail, Hotmail veya Yahoo Mail gibi bir çevrimiçi banka veya web tabanlı e-posta programı kullanıyorsanız, zaten web tabanlı bir yazılım kullanıyorsunuzdur.

Güvenli ve güvenli çalışma ortamı
Genellikle, veriler tek tek sabit sürücülere veya taşınabilir depolama cihazlarına kaydedilir. Birden fazla cihazdaki verilerle güvenlik kabusu haline gelir. Hırsızlık ve hırsızlık için fırsatlar arttırıldı. Yedeklenecek farklı verilerin birden fazla kopyası, yedeklemenin yanlış yerleştirilme olasılığı ile birlikte kafa karıştırıcı olur. Buna ek olarak, değerli verileri korumak için en son güvenlik yamaları ve virüsten koruma aşılarına sahip olma sorununu da ekleyin.

Ancak, web tabanlı bir yazılım kullandığınızda, bu çoklu güvenlik açığı noktaları ortadan kalkar. Verileriniz, çok sayıda güvenlik katmanına sahip, düzenli olarak en son yazılım yamalarıyla güncellenen ve günlük olarak yedeklenen sunucularda depolanır. Bu sunucular, yetkisiz insan veya program erişiminden güvenlik altına alınmış ve tesis dışı bir depoda depolanan yedeklemeyle, güç veya bağlantı arızasına karşı birkaç yedeklilikle donatılmış bir veri merkezinde bulunur.

Bağlantının diğer ucunda, bir web tarayıcısından başka bir şey çalıştırmamak size kötü amaçlı yazılım veya virüs bulaşmasından büyük ölçüde daha az şans verir. Yerel bilgisayarınıza yüklenmediğinden veritabanınızı bozma tehlikesi de yoktur.

Ne olduğunu
Web tabanlı yazılım, merkezi verilere erişen ve genellikle kendi yerel ağınızın veya tesisinizin dışında bulunan ancak İnternet üzerinden kolayca erişilen güvenli sunucularda çalışan bir dizi programdır. Tarayıcınızla gördüğünüz web sayfaları kullanıcı arayüzü olarak kullanılır. Bu arayüz, çıkış bilgisini veya raporlarını tarayıcınıza da gönderebilecek programları ve işlemleri çalıştırmanızı sağlar.

Avantajlar
Genel olarak kullanıcılar için web tabanlı yazılımı kullanmak kolaydır, çünkü kurulum, yapılandırma ve bakım sıkıntısı çekmeden teknik olarak daha az korkutucudır. Nispeten daha ucuzdur, çünkü birden fazla lisans satın almanıza gerek yoktur ve bazı uygulamalar ücretsiz olarak sunulmaktadır. Kullanılacak her bilgisayara takılması gereken geleneksel yazılımların aksine, taşınabilir. Bu tür bir uygulama daha güvenilirdir, çünkü merkezileştirilmiştir ve Web 2.0 ile normal masaüstü yazılımlarından bile daha güçlü hale gelmektedir.

İş için en iyisi
Kendi işinize sahipseniz veya bir şirket işletiyorsanız, web tabanlı yazılımı kullanmak idealdir. Bu tür bir yazılımı kullandığınızda, teknik detaylar için endişelenmenize gerek kalmaz, böylece işinize konsantre olabilirsiniz. Bir uygulama servis sağlayıcısı (ASP) veya yazılımı barındıran şirket, bir BT departmanının genelde yaptığı her şeyi işler. İhtiyacınız olduğunda uygulamalarını kullanabilmenizi sağlarken yalnızca sizin ve işiniz için önemli olan şeyi yaparsınız.

Peki, web tabanlı yazılım nedir? Şu anda kullanmanız için çok şey var.

Ve neden işim için daha iyi?
Web tabanlı bir yazılım kullanırken, teknik bir şey hakkında endişelenmenize gerek yoktur - sadece işinizi yapabilirsiniz. Tüm güvenlik, çalışma süresi ve yedeklemeler, yükseltmeler ve “BT çalışanı” işleriyle ilgileniyoruz. Neyin iyi olduğuna odaklanmaya devam edebilirsiniz, gerisini biz hallederiz.

Web tabanlı yazılım daha güvenlidir.
Geleneksel yazılımlarla, çalışanlar dizüstü bilgisayarlarında, USB sürücülerinde veya taşınabilir sabit sürücülerinde veri tasarrufu sağlar. Göründüğü kadar güvenli değil. Dizüstü bilgisayarlar çalınır, bilgisayarlar nadiren yedeklenir ve herkesin makineleri en son güvenlik düzeltme ekleri ve güncellemeler ile güncel değildir. Web tabanlı yazılımımızı kullandığınızda, verileriniz, son derece güvenli, yüksek güvenlikli bir veri merkezinde, güvenli, her zaman güncellenen, yedeklenmiş günlük kurumsal sınıf sunucularda saklanır.

Yürüyerek sizinle birlikte yürüyeceğiz.
Ürünlerimizi her gün kullanıyoruz. Tüm hassas ve gizli verilerimizi müşterilerimizin kullandığı sunucularda saklıyoruz. Tüm işimize ürünlerimize ve güvenlik politikalarımıza güveniyoruz. Yürüyüşte sizinle birlikte yürüdüğümüz için kendinizi rahat hissedebilirsiniz.

Otomatik güncellemeler ve senkronize versiyon kontrolü
Bilgisayarlarda yüklü olan yazılımlar genellikle düzenli hata düzeltmeleri veya güncellemeleri gerektirir. Sahibi olarak, yakın zamanda keşfedilen yazılım hatalarını ve açıklarını gidermek için güncellemeleri bilmeniz ve düzenli olarak yüklemeniz gerekir. Web tabanlı uygulamaların bu tür bir bakıma ihtiyacı yoktur, çünkü çoğu zaman fark edilmeden otomatik olarak güncellenir.

Hangi bilgisayarda hangi yazılımın çalıştığını takip etmeniz gerekmez, çünkü her bilgisayarda her zaman aynı sürümü çalışır: en son. Tutarsızlık olmayacak. Düzeltilmesi gereken hatalar olsa bile, herkes için aynı olacaktır. Düzeltmelerin uygulanması daha kolay ve daha hızlı olacaktır, çünkü sorunlar yazılımın yalnızca bir sürümünde kolayca izlenir ve belgelenir.

Her yerden çalışmaya bağlanın
Düzenli yazılımlarla, tüm programı, gerekli lisansı ve en son verileri içeren bir bilgisayarda çalışmanız sınırlıdır. İş yeriniz bu bilgisayarın konumu ve mevcudiyeti tarafından belirlenir. Web tabanlı bir yazılım kullanırken bu kısıtlama yoktur. Çalışabileceğiniz yere herhangi bir sınır getirmez.

Ofisiniz, istediğiniz yerde olur. Genel merkez, uluslararası bir şube, seyahat ederken koltuğunuz veya İnternet'e erişebileceğiniz herhangi bir yer olabilir. Birkaç kişi aynı anda kullanabilir, böylece işbirliği daha kolay hale geldi. Sonuç olarak, işler daha hızlı bir şekilde yapılıyor ve kritik bilgiler hazır hale geliyor.

Tüm verilerin merkezi olarak depolanması
Veriler belirli bir bilgisayara yüklendiğinde veya kopyalandığında, yalnızca o bilgisayarın kullanıcısı tarafından erişilebilen yerelleştirilir. Sadece en son bilgilere sahip olduğu sürece ilgili ve faydalı kalacaktır. Ancak, şirketinizde birkaç il, eyalet veya ülkede yüzlerce istemci bilgisayar varsa, bilgileri sürekli ikinci olarak güncellerse ne olur?

Web tabanlı yazılıma sahip istemci cihazlarda hiçbir veri tutulmadığından, herkesin, herhangi bir zamanda işletmede neler olup bittiğini doğru bir şekilde göstermek için merkezi bir sunucuda depolanan aynı güncellenmiş bilgiyi kullandığından emin olabilirsiniz. Veriler gerçek zamanlı olarak güncellenir ve raporlar doğrudur, bu nedenle iyi iş kararları alınabilir.

Her şey bir yerde bir arada.
Web tabanlı yazılımların en önemli avantajlarından biri, tüm verilerinizin herhangi bir zamanda herhangi bir bilgisayardan web üzerinden merkezileştirilmesi ve erişilebilir olmasıdır. Her şey web üzerinde bir yerde saklandığından, yanlış bilgisayarda bir şey bırakamazsınız. Her yerden alabilirsiniz. Elbette güvenli, güvenli ve şifre korumalı.

Verileriniz günlük olarak otomatik olarak yedeklenir.
Yedeklerimiz ek yedeklilik için birden fazla yerde saklanır. Yedeklerimizin yedekleri olduğunu söyleyebilirsin. Kimsenin verilerini asla kaybetmedik ve sizinkini kaybetmeyeceğiz.

Verileriniz bizimle güvende ve güvende.
En gelişmiş sunucularımız biyometrik kilitler ve 24 saat gözetim ile korunmaktadır. Yazılım ve altyapımız en son güvenlik yamalarıyla düzenli olarak güncellenmektedir. Ağımızdaki trafik, verilerinizi güvende tutmak için şirket sınıfı bir güvenlik duvarının arkasından akmaktadır. Basecamp güvenliği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Her zaman en son ve en iyisini kullanıyorsun.
Güncelleştirmeleri kendiniz indirip yüklemenizi gerektiren geleneksel yazılımların aksine, ürünlerimiz otomatik olarak güncellenir. Ürünlerimizi ne zaman kullanırsanız kullanın, daima en son ve en iyi sürümü kullanıyorsunuzdur.

Yüklenecek bir şey yok, hiç.
Yazılımımızla indirilecek veya yükleyecek hiçbir şey yoktur. Sahip olduğunuz web tarayıcı ile giriş yapın (Internet Explorer, Safari veya Firefox). Tıpkı çevrimiçi bankanız veya web tabanlı e-posta programınız gibi.

Asla “Uyumlu mu?” Diye sormanıza gerek kalmayacak.
Yazılım sadece belirli platformlar için mevcuttu. Windows yazılımı, Mac yazılımı vb. Vardı. Yazılımımız, bir web tarayıcısı ve internet bağlantısı olan herhangi bir platformda çalışıyor. Mac, Windows, Linux hepsi desteklenmektedir.

Güvendiğiniz herkes verilere erişebilir.
Çalıştığınız herkes aynı merkezi hesaba giriş yaptıklarından, her şeyi bir yerde tek bir veritabanına sahipsiniz. Artık en son bilgiye kimin sahip olduğu konusunda endişelenmeyin: Herkesin elinde.

Evden, işten veya yolda çalışabilirsiniz.
Web tabanlı yazılım kullandığınızda ofisiniz her yerdedir. İşteyken, evde, bir otelde, bir müşterinin ofisinde, hatta cep telefonunuzda. Verilere internet erişimi olan her yere erişilebilir.

Web Tabanlı Yazılım
Web tabanlı yazılım kullanmanın faydaları
Web teknolojileri, işletmelere her boyutta yeni fırsatlar sunar. Masaüstü yazılım paketinin aksine web tabanlı bir çözüm kullanmanın iyi bilinen yararları vardır:

İnternete bağlı olduğunuz sürece web tabanlı yazılıma her yerden erişilebilir - bu size evden veya uzak bir yerden hareket halindeyken çalışma fırsatı sunar;
web tabanlı yazılımların çeşitli mobil cihazlara erişimi kolaydır: iPhone, netbook vb. akıllı telefonlar;
web tabanlı yazılımın kurulumu ve bakımı daha kolaydır.
Web tabanlı yazılım nedir?
Web tabanlı yazılım (veya web tabanlı bir uygulama), kullanıcılar bir İnternet tarayıcısı kullanarak bilgisayarlarına bağlanırken, bir sunucu üzerinde (Internet'e bağlı bilgisayar) çalışan bir yazılımdır.

Web tabanlı yazılım tüketiciler ve şirketler tarafından aynı şekilde kullanılır: webmail, sosyal ağ siteleri ve çevrimiçi mağazalar çoğumuz tarafından kullanılır. Ticari hizmetler de çok popüler: ofis paketinden (G suite) çevrimiçi işbirliğine, muhasebe ve CRM'ye.

G Suite kullanıyorsanız, muhtemelen Magic Web Solutions’ın G Suite’i tamamlayan proje yönetim aracıyla ilgileniyor olabilirsiniz. Buna Kanbanchi denir, çünkü Kanban metodolojisine dayanır.

Web tabanlı yazılım teknolojileri
Web tabanlı yazılım uygulamaları geliştirmek için kullanılan yaygın teknolojiler var: Microsoft .NET, Java ve PHP. Daha az popüler fakat yine de Ruby on Rails ve Python gibi ilginç seçenekler var.

Web tabanlı yazılım türleri
Web tabanlı bir yazılım uygulaması uygulaması sunmanın iki yaygın seçeneği vardır: barındırılan seçenek ve indirilen seçenek.

Barındırılan yazılım (bazen talep üzerine / yazılım olarak hizmet olarak adlandırılan yazılım olarak adlandırılır) çevrimiçi bir kayıt işleminden sonra kullanıma hazırdır. Hem ücretsiz hem de ücretli hizmetler mevcuttur.

Alternatif bir seçenek, bir yazılımı kendi sunucunuza indirmek ve kurmaktır - bu daha fazla teknik beceri ve ilk yatırım gerektirir, ancak uzun vadede daha uygun maliyetli olabilir. Yüklü seçenek ayrıca daha fazla yapılandırma ve kişiselleştirme açısından daha fazla esneklik sağlar.

Ismarlama web tabanlı yazılım
Web tabanlı yazılım da ısmarlanabilir (işiniz için özel yapı). Özelleştirilmiş bir yazılım paketi tam olarak belirtildiği şekilde çalışır ve bu nedenle işletmeniz için daha fazla verimlilik sunar.

Web tabanlı yazılım nedir ve ekibinize nasıl yardımcı olabilir?
JOSE MARIA DELOS SANTOS TARAFINDAN YAYINLANMIŞTIR 13 Haziran 2013 · GÜNCELLEME
Takımınızı yönetmek için basit bir proje yönetimi yazılımına mı ihtiyacınız var?
Değerli ve benzersiz Top 10 Proje Yönetimi Yazılımımız 2019'u inceleyin.
Bulut BilişimWeb e-postanızı yalnızca Chrome, Firefox veya Internet Explorer gibi bir web tarayıcısı kullanarak okuyorsanız, zaten web tabanlı bir yazılım kullanıyorsunuz demektir. Beş açıklama noktası kurulum, bakım, bağlantı, veri depolama ve güvenliktir.

Sorunsuz, sıfır kurulum
Tek tek bilgisayarlara normal masaüstü yazılım paketleri yüklenir. Çoğu zaman, uyumluluk sorunlarını belirlemek, dizinleri ve sürücüleri yapılandırmak ve programı adım adım yüklemek için BT uzmanlarına ihtiyaç duyulur. Buna karşılık, web tabanlı yazılım yüklü değildir. Web sitesine yalnızca bilgisayarınızın standart işletim sistemiyle birlikte gelen bir web tarayıcısı kullanarak gitmeniz gerekir. Ardından, kullanmaya başlamak için kayıtlı hesabınızla giriş yapın. Kurulum, yapılandırma veya uyumluluk sorunları yoktur.

Günümüzde pek çok sağlayıcı, kullanıcıların, ürün veya hizmeti satın almaya karar vermeden önce, uygulamalarını sınırlı bir süre için ücretsiz denemelerine bile izin vermektedir.

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum