Yazılım ve Teknoloji Alanında Dinleyeceğiniz En İyi Podcastler

Anasayfa Kurumsal Blog Yazılım ve Teknoloji Alanında Dinleyeceğiniz En İyi Podcastler

Eskiden yürüyüş yaparken, seyahat halindeyken dinlediğimiz podcastler artık marketten aldıklarımızı dezenfekte etme sırasında, kendimize sohbet havası ortamı yaratmak için eşlik eder oldu.

Yazılım, girişimcilik ve teknoloji dünyasına dair yeni şeyleri keyifle öğrenmek isteyenler için bu sektörde en başarılı olan podcastler listesi oluşturduk????

Codefiction
Türkiye’deki yazılımın kalitesini ve sektör problemlerini kendilerine dert edinmiş, farklı disiplenlerden gelen bir grup yazılımcının toplanıp, yazılım geliştirme yöntemleri ve teknolojileri üzerine konuştukları eğlenceli bir podcast’tir.

Twitter ????@codefictiontech


Girişimci Muhabbeti
Girişimcilik ve teknoloji hakkında Barış Koçdur, Sami Can Tandoğdu ve Tuna Yaprak tarafından sunulan oldukça başarılı bir podcast’tir.

Twitter ????@girisimciMU


Sıfırdan Globale
Çağrı Sarıgöz ve Levent Aşkan’ın sunduğu Sıfırdan Globale; teknoloji, iş hayatı ve girişimcilik konularında ihracat yapan firmaların/kişilerin deneyimlerinin aktarıldığı podcast serisi.

Twitter ???? @sifirdanglobale


Developer Kahvesi
3 yazılımcı tarafından yayınlanan Developer Kahvesi, yazılım geliştirme ile ilgili her konuyu odak noktası olarak alıyor.
Yazılım testinden motivasyon konuşmalarına, veritabanından code smell’e kadar yazılım alanında en güncel bilgilere sahip olabileceğiniz bir podcast serisi.

Twitter ???? @DevKahvesi

TalentGrid'de kapalı profilini oluştur, belirlediğin kriterlere göre pozisyonlardan haberdar ol.
Yazılımcı Profilini Oluştur
Zihnimin Kıvrımları
Hayatımızın her yanını kaplayan teknoloji bizim isteğimizle mi şekilleniyor yoksa o mu bizi şekillendiriyor?
Teknoloji ve Trend Yazarı M. Serdar Kuzuloğlu’nun sunduğu Zihnimin Kıvrımları, teknoloji ve motivasyon odaklı yayınlarıyla tam bir zihin kıvrımı yaşatıyor.
Twitter ????@mserdark

Üretim Bandı
Eran Filiba, Andaç Türkmen ve Ender Ahmet Yurt tarafından iki haftada bir yayınlanan podcast serisidir.

Türkiye odaklı olarak, dünya genelinde teknoloji şirketlerinin yazılım geliştirme süreçlerini konu aldığı ve her bölüm de farklı bir şirketi misafir ederek ürün geliştirme süreçlerine ışık tutan podcast’tir.

Twitter ???? @uretimbandi_pod


Dört Podcast
Mobiler.dev yazarları tarafından yayınlanan Dört Podcast, özellikle Android’i odak noktasına alarak yazılım üzerine odaklı podcast’ler yayınlıyor.

Twitter ???? @PodcastDort


Lemi’nin Not Defteri
Yazılım dünyasında uzun bir geçmişi olan Lemi Orhan Engin’in yazılım, teknoloji ve kültür konularıda fikirlerini paylaştığı podcast serisidir.

Twitter ????@lemiorhan


EntreCom
Entrecom, startup ve girişimcilik ekosistemin kalitesinin artması ve sürdürülebilir olması için yayınlanan podcast serisidir.
Twitter ????@entrecomio

kodpod
Fatih Kadir Akın tarafından yayınlanan kodpod, teknoloji alanında başarılı konukları ile yazılım, tasarım üzerine konuştukları, sohbet havasında bir podcast.

Twitter ????@kod_pod

WhatsApp