Alanadı (Domain) & Hosting (Sunucu) Hizmetleri

Hosting
Hosting (Sunucu) Nedir?

Hazırladığınız web sayfalarını yüklemek için bir alana ihtiyacınız vardır. Sitenizin çalışması için konfigüre edilmiş olan sunucularda sizin için ayrılan alana hosting denir. Hosting hizmeti bilgisayarlardan daha güçlü olan sunucu dediğimiz makinalar üzerinden sağlanmaktadır. Sunucular sürekli açık ve günün her saati erişilebilir olmak zorundadır. Size gece 03:00' te bile bilgisayarınızdan www.solidmedya.com.tr adresine girdiğinizde web sitesi karşınıza geliyorsa o anda sizin bilgisayarınız bizim sunucumuza bağlanıp bizim sitemize ait olan dosyaları sizin bilgisayar ekranına taşıyor demektir. İşte bunun için sunucuların sürekli açık ve internete bağlı olmaları gerekir. Sunucular datacenter dediğimiz özel odalarda saklanmaktadır. Bu odalarda sürekli bir sistem mühendisi, jeneratör, klima, metro internet (yüksek hızda internet) olması gerekmektedir. Tüm bu materyaller bir araya geldiğinde sunucu ve hosting hizmeti sağlanmış olmaktadır. Ayrıca maillerde yine bu sunucular üzerinden sağlanmaktadır.

Alanadı
Alanadı (Domain) Nedir?

Domain (alan adı) internet üzerinde kelimelerin ya da rakamların tescil edildiği isimlerdir. Web sitelerinin bir isimler yani adresleri olmak zorundadır. SolidMedya.com.tr bir domaindir, bu domain dns protokolü ile bir hosting hizmetine bağlanır ve ip adresleri üzerinden yayın yapar. Her web sitesinin bir domaini olmak zorundadır. Domain olmazsa web siteleri sadece ip adresleri üzerinden çalışabilir bu da çok fazla tercih edilen bir sistem değildir. Domain aynı zamanda sizin, yada sahip olduğunuz şirketin İnternetteki kimliğidir. İnternette yer almak istediğiniz takdirde ilk olarak alan adınızı (domain) satın almanız gerekir. Alan adınızın uygun, kolay ve hatırlanabilir olması önemlidir. Sahibi bulunduğunuz firmanız, tanınmış olan soyadınız, markanız için halen alan adı almadıysanız bunu en kısa zamanda almanızı öneririz. Günümüzde birçok firma bunu zamanında yapmadığı için ya çok yüksek meblağlar ödeyerek isimlerini almak, ya da çok farklı ve uygun olmayan isimler altında firmalarını İnternete açmaktadır.

Konya Hosting

Sınırsız Yayın

Öncelikle İşletmenizin Bir Adreste Hizmet Vermesi Gerekmektedir. Hizmet Bina No veya İç Kapı No İçeriği Kesinlikle Olmak Zorundadır. İşletmenizin İsmi, Telefon Numarası, Adresi, E-Posta Adresi ve İnternet Sitesi Bilgileri Zorunlu Olmak Şartı İle Ayrıca Mesai Saatleri, Sosyal Medya Hesapları ve Ürünler Bilgilerini İçeriğe Entegre Edebiliyoruz. Entegre Aşaması Tahmini Max. 30 İş Günü Olarak Sizlere Sunmaktayız.

Sınırsız Kontrol

Google Aramalarında Önerilen Ürün veya Sponsor Ürün Olarak Karşılaşmış Olduğunuz Ürünler Harita ve Firma Entegrasyonundan Sonra Daha Kaliteli ve Anlık Olarak Yayınlanmaktadır. Bu İşlemlerde Firmanızın Müşterilerine Karşı Hem Prestij Hemde Daha Ön Planda Tutacağı İçin Satış Traj Seviyenizide Artırmış Olursunuz. Ürünlerinizin İsmi Google Entegrasyonundan Sonra Satışların Artacağını ve İnsanların Artık Markanızı Daha Çok Tanıyacağınıza Emin Olun.

Seo Hosting

Anlık Kontrol Sistemi

Firmanızın Müşterilerinin Sizleri Ziyaret Etmesi veya Sizin İşletmenizde Sıcak Satış Yaptığınıza Müşterilerini Daha Kolay Çekmek İstiyor İseniz Sizlere İyi Bir Haberimiz Var. Müşterilerinizin Araçları, Mobil Cihazları ve Maps Sayfasındaki Aramalarda Firmanızn Konumu Ajansımız Tarafından Özel Olarak Yapılan Yönetim Sistemleri İşlemleri İle 7/24 Aramalarda Yayınlanır ve İsteyen Müşterilerinize Yol Tarifi veya İrtibat Bilgilerinizi Anında Sunar.

results

Sunucu Türlerimiz

Linux
Windows
MacOs