WhatsApp
Telefon

Yurtder Derneği

www.yurt-der.org.tr
Anasayfa Portfolyo Yurtder Derneği

YURTDER DERNEĞİ

03323501050

Abdülaziz Mah. Hoca Hasan Sk. Şato Form Apt. No:2/40 MERAM/KONYA/TÜRKİYE
 

 

VİZYON
 
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel öğrenci yurtları bir araya gelerek sektörün yaşadığı sorunların çözümü için iş birliği ve dayanışma içinde hareket ederek eğitim ve hizmet standartlarının yükseltilmesini hedeflemektir.
Bu kapsamda yurt hizmeti alan öğrencilerin güvenilir, temiz, konforlu ve de yetkili makamlarca sürekli denetlenen yurtlarda barınmalarını sağlamaktır. 
Ayrıca özel yurtların yaşadığı bir takım sorunları devletimizin resmi makamlarına ulaştırarak bu sorunların çözümü için öneriler ve projeler sunmaktır.
Bununla birlikte yurt işletme belgesi olmadan kaçak olarak faaliyet gösteren gayri resmi yurt hizmeti veren yapılarla mücadele eden etkili bir sivil toplum örgütü olmaktır.
 
MİSYON
 
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel öğrenci yurtlarını  aynı çatı altında toplayarak  güç birliği yapmalarını sağlamak,
Anayasada ifadesini bulan  sosyal devlet ilkesi doğrultusunda faaliyet gösteren kanunla yetkilendirilmiş devlet kurumları ile  özel öğrenci yurtlarının işbirliğini sağlamak.
Özel öğrenci yurtlarının sorunlarını ilgili makamlara ulaştırarak, çözümler üretmek, birbirlerini özendirerek hizmet standartlarını  ve gelişimlerini sağlamak.
Diğer illerdeki öğrenci yurtları  dernekleriyle de ortak hareket ederek, eğitim ve işbirliği çabası içinde olmak.
 
Yurt hizmetlerinden yararlanan öğrencilerin güvenilir, sağlıklı, temiz ve yetkili makamlarca sürekli denetlenen ortamlarda kalarak eğitimlerini sürdürmelerine yardımcı olmak.
 
Yurt işletme belgesi olmayan, öğrenci evi, öğrenci pansiyonu vb. adlar altında yasal olmayan şekilde kaçak olarak öğrenci barındıran yerlerle  mücadele etmek.