Adobe, Lightroom İçin Özür Diledi

Anasayfa Kurumsal Blog Adobe, Lightroom İçin Özür Diledi

Yazılım ve tasarım dünyasının devlerinden Adobe, geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir güncelleme sonrasında teknoloji dünyasının bir numaralı gündem maddesi olmuştu! Adobe Lightroom, tasarım ve kataloglama alanında birçok kişinin tercih ettiği bir programdı. Ekim ayının ilk haftasında Adobe Lightroom için bir güncelleme geldi. Kullanıcılar bazı eksik yönlerin iyileştirileceğini düşünüp, güncellemeyi yaptılar, ancak…

 

Adobe güncellemesi ‘çökme riski içeriyordu’
Adobe Lightroom için gelen bu güncellemenin ardından bilgisayarlarda, mobil cihazlarda çökme riski oluşturabilecek bir güvenlik açığının da beraberinde geldiği anlaşıldı. Kataloglama, tasarım ve diğer konularda Adobe LR ile çalışan kişiler, bu güncellemenin ardından yazılım devini adeta topa tuttu! Adobe Lightroom’a, 5 ekim 2015 günü gelen bir güncelleme, birçok problemi iyileştireceği düşünülürken, çok ciddi riskleri beraberinde getirdi ve hem mobil hem de web tarafından güvenlik açıkları yarattı, bu skandalın yayılması uzun sürmedi. Ancak hemen ardından yeni bir güncelleme yayınlandı.

 

Adobe Lightroom neden tercih ediliyor?
Günümüzde akıllı telefonlar ve bilgisayarlar arasında bağlantı sağlayan, fotoğrafların bu cihazlar arasında etkin bir şekilde aktarımını organize eden programlar oldukça popüler. Adobe Lightroom da kullanıcıların iOS ve Android işletim sistemli cihazlarından, bilgisayarlarına fotoğraf aktarmasını sağlıyordu, aynı zamanda bir düzenleme aracı olarak da işlev görüyordu. Yaşanan bu olayın ardından cihazı çökme riski altına giren, mağdur olan birçok kişi firmaya olumsuz geri bildirim gönderdi.

 

Adobe’dan yapılan açıklamada ise, bu güncellemenin ardından bir özür geldi. Riskli 5 ekim güncellemesinin hemen ardından yeni bir güncelleme gelse de, kullanıcıları tarafından eleştirilen firmanın yöneticilerinden Tom Hogarty, ürün müdürü olduğu Lightroom için ‘Lightroom 6.2 kalitesi için özür dilerim, daha iyisini yapmak için çalışmaya devam edeceğiz’ dedi.

WhatsApp