Behance

Anasayfa Kurumsal Blog Behance

Behance ile çalışma portföyünüzü oluşturabilirsiniz. Nasıl mı?
Behance, yaratıcı çalışmaları göstermek ve keşfetmek için, içeriğine istenildiği sayıda proje yüklenilmesine imkân veren çevrimiçi bir dijital portfolyo platformudur.
Behance aracılığı ile üretilen çalışmalar, geniş kitlelere etkili bir şekilde ulaşabilmektedir. Bu platform içerisinde kişi araması da yapılarak çalışmalara ilişkin yaratıcı üretimler keşfedilebilmektedir. Platform, içeriğe yüklenen çalışmaları beğenilerin, projelerin görüntülenme sayısının, yorumların ve benzeri istatistiklerin takip edilmesine olanak sağlamaktadır. Bu platformun ayrıca akıllı telefonlar için aplikasyonu da bulunmaktadır. Bunun sayesinde portfolyo, istenilen zamanda ve mekânda internet bağlantısı olmaksızın kullanılabilmektedir. Creative Cloud ya da Photoshop’da sürdürülen çalışmalar, Behance uygulamasında süren iş olarak paylaşılabilmektedir. Yeni güncelleme, masaüstü, bulut ve mobil cihazlar arasında her türlü dosya ve özellik paylaşımına olanak sağlamaktadır. Tasarımcı fotoğraf çekebilir, hareket halindeyken fotoğraf üzerinde düzenleme yapabilir, ardından bulut (Creative Cloud) üzerinden dosyaya erişerek Photoshop CC aracılığı ile fotoğraf üzerinde daha fazla düzeltme yapabilir. Tasarımcılar görüntülemek, yüklemek ya da fikir alışverişi için dosya gönderimi yapabilmektedir. Behance’in en önemli özelliklerinden biri de tasarımcıların ve sanatçıların çalışmalarının oluşum süreçleri ve yaratıcıları hakkındaki birçok bilgi edinilebilmesidir. Bu nedenle Behance’de yer alan profesyonel işlerden ya da isimlerden fikir ve ilham alınması oldukça yarar sağlamaktadır.
Behance Nasıl Kullanılır?
Behance sistemi projeleri veya çalışmaları olan kişilerin bunları kolayca 2 milyona yakın kullanıcının önüne çıkarma imkânı verdiği için birçok kullanıcı tarafından aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Behance sistemine üye olmak için sadece birkaç basit üyelik işleminden geçmeniz gerektiği için dakikalar içinde üyeliğinizi aktif hale getirebilirsiniz. Bu da projelerin daha erken bir şekilde kullanıcılarla buluşabilmesi için büyük bir fırsattır.
Behance Kullanmanın Avantajları Nelerdir?
Birçok tasarımcı veya yazılımcı aklındaki “acaba beğendiler mi?” sorusuna yanıt bulmakta zorlanıyor. Behance sistemi de tam olarak bu probleme yanıt bulmak isteyenler için adeta biçilmiş kaftan diyebiliriz. Uzman tasarımcılar dışında, tüm alanlarda kendi kategorisinde deneyimli olan kişileri barındıran Behance özellikle yeni kulalnıcılar için büyük bir öğrenme alanıdır. Burada uzmanların yapmış olduğu çalışmaları görebilir ve onlardan yardım alabilirsiniz.
Behance Sanal Topluluğu
•Dünya genelinde milyonlarca yaratıcı ve tasarımcıyı bir araya getiren Behance, üretilen çalışmalardan geri bildirim almak üzere, geniş kitlelere etkili bir şekilde ulaşıyor.•Uygulamayı kullanarak çalışmalarınızın bir dosyasını oluşturabilir ve geri bildirim almak için geniş kitlelere etkili bir şekilde yayınlayabilirsiniz.•Tasarımcılar görüntülemek, yüklemek, fikir alışverişi veya yorumlama için dosya gönderimi yapabilir. Tasarımcı fotoğraf çekebilir, hareket halindeyken fotoğraf üzerinde düzenleme yapabilir.•Ardından Creative Cloud üzerinden dosyaya erişim sağlayabilir. Photoshop CC aracılığı ile fotoğraf üzerinde daha fazla düzenleme yapabilir.•Uygulama, tasarımcıların yaptıkları işleri sergilemesine olanak sağlayan çevrim içi koleksiyon ve galeri araçları sunuyor.•Adobe görüntü eşleştirme teknolojisini kullanarak, daha önce beğenmiş olduğunuz projelerin listesini anında oluşturabilirsiniz.
Behance İle Dosya Paylaşımı
Behance sistemine yeni gelen özelliklerden birisi de kullanıcılar arasında dosya paylaşım imkânı veren güncellemedir. Bu güncelleme sayesinde projelerinizi karşı tarafa gönderebilir veya dosya alabilirsiniz. Böylece Behance üzerinde kullanıcılar arası etkileşim artmıştır.
Behance Mobil Uygulama Tanıtımı
Genel anlamda ücretsiz çevrimiçi bir aplikasyon olan Behance, tasarımcıların veya sanatçıların yaratıcı çalışmalarını göstermek ve keşfetmek için istenilen sayıda proje yüklenilmesine izin vermektedir. Behance, özellikle internet üzerinde sürekli proje geliştiren ve fotoğraf düzenlemesi ile uğraşan kişilerin sık sık kullandığı bir platformdur. Bu platform üzerinde dilediğiniz kadar proje yayınlayabilir ve bunu 1,4 milyon kullanıcının beğenisine sunabilirsiniz. Bu sayı her geçen gün artmaktadır. Bu kişilerin arasında alanında uzman kişiler de olduğu için onlar ile iletişime geçip birlikte proje yürütebilir veya onlardan yardım alıp, fikir alışverişi yapabilirsiniz. Mobil uygulama sayesinde bu işlemlerin hepsini cep telefonlarına taşıma imkânına sahip olmaktasınız. Bu sayede projeleriniz hakkında gelen yorumları veya puanlamaları cep telefonundan da erişme imkânına sahip olursunuz. Behance’yi kullanarak çalışmalarınızın bir portföyünü oluşturabilir ve bunu geri bildirim almak üzere geniş kitlelere etkili bir şekilde yayımlayabilirsiniz. Yapmış olduğumuz çalışmaları görmek için, behance.net/atamedya ‘ adresine uğrayabilirsiniz.

WhatsApp