İnternetten Ödeme Almak ve Önyargıları Kırmak

Anasayfa Kurumsal Blog İnternetten Ödeme Almak ve Önyargıları Kırmak

İnternet aracılığıyla yapılan ve ödemeleri sanal olarak gerçekleşmek durumunda olan alışverişler esnasında kullanıcıların pek çoğu büyük korkular ve tereddütler yaşıyor. Özellikle de ülkemizde magazinsel boyutu oldukça fazla olan “bilgisayar korsanları bütün bilgilerini ve maddiyatını çaldı” temalı haberlerin sık sık okunması ve paylaşılması da güvensizliği artıran ögeler arasında bulunmakta.

 

Oysa ki günümüzde internet üzerinden yapılan ödemeler, bankaların da güvenlik sistemlerini daha da güçlendirmeleri ve farklı yöntemlere doğru yol almaları sebebiyle çok daha rahat, sorunsuz ve güvenli bir hale gelmiş durumda. Özellikle de telefon onayı, 3D Secure tarzı onay sistemleri kullanıyorsanız, kendi kişisel bilgisayarınızdan alışveriş yapıyorsanız (ve bu bilgisayarın virüs, trojan, keylogger gibi sistemlerden tamamen uzak olduğuna eminseniz) endişelenmek için hiçbir sebep yok diyebiliriz.

 

Ancak önyargıları kırmak ve bu önlemlerin tüm dünyada geçerli olduğunu kullanıcılara aktarmak kimi zaman zor olabilmekte. Özellikle de tanınmamış bir e-ticaret firmasıysanız ve diğer firmalar gibi çok yönlü ödeme seçenekleri, kurumsal bir kimlik sunamıyorsanız müşterilerinizin tereddüt etmesi oldukça anlaşılır bir durumdur. Bu yüzden web yazılımı ve benzeri unsurlara daha fazla özen göstererek kurumsal bir web sitesi yaratmalısınız.

 

Peki internetten ödeme almak konusunda, önyargıları nasıl kıracağız?

 

Bu konudaki ilk hedefimiz kurumsallaşmak, müşterilerimize güven vermek ve elbette ki bu tarz ödemelerde olası bir sorun çıkmasını engelleyebilmek adına gerekli her türlü önlemi almaktır. Uzun vadede oldukça iyi bir şekilde çalışacak olan bu yöntem, sizin ve şirketinizin geleceğini kurtaracak hamleler arasında bulunmaktadır.

 

Kısa vadede ise bu tekerin dönmesi ve kazanç sağlama çabalarının devam etmesi gerekmekte. Bunu sağlamak için ise kapıda ödeme, havale ve EFT seçeneklerini aktif kılmak çok daha faydalı olacaktır. Özellikle de internetten ödeme almak meselesinde kapıda ödeme seçeneğini bir alternatif olarak sunmak, sizlere daha fazla sipariş ve kazanç imkanını sağlayabilir.

 

WhatsApp