Mobil Uygulama Geliştirmek Artık Çok Kolay: Mutlaka Takip Edilmesi Gereken Kıdemli React Native Developerlar

Anasayfa Kurumsal Blog Mobil Uygulama Geliştirmek Artık Çok Kolay: Mutlaka Takip Edilmesi Gereken Kıdemli React Native Developerlar

React Native, Facebook tarafından oluşturulan açık kaynaklı cross-platform mobile uygulama frameworküdür. Kendine özgür bir syntax formatı (JSX) olan React Native, tek bir dil üzerinden kodlama yapabilme özelliği ile geliştirilen uygulamaları bir çok platformda çalışma olanağını sunuyor.

Facebook kendi uygulamalarının belirli bir kısmını, Instagram’ın ise büyük bir kısmının React Native ile geliştirildiğini açıklamıştır. Bununla birlikte Tesla, Pinterest, Bloomberg, Discord gibi bir çok uygulama mobil platform geliştirme aşamasında React Native’i tercih ettiğini belirtiyor.

React Native’i öğrenme aşamasında, güncel konu başlıklarını takip etmek ve yeni bilgiler edinmek için sosyal medya platformlarından deneyimlerini paylaşan yazılımcıları takip etmek size çok yararlı olacaktır.
React Native hakkında deneyimlerini dinleyebileceğiniz, faydalı içerikler ürettiğine inandığımız yazılımcıları sizin için araştırdık.

Adım adım React Native öğrenmek için temel kaynaklar listesine göz atabilirsiniz.
Temel kaynaklar listesinde bulunan en popüler React Native podcast listesi sayesinde React Native’i keyif alarak öğreneceksiniz. ????

Zafer Ayan
Fibabanka’da Sr.Software Engineer olarak çalışan Zafer Ayan; React teknolojileri ve Flutter gibi güncel web ve mobil teknolojilerle ilgileniyor.

Konferanslarda ve etkinliklerde aktif olarak bildiklerini aktarmayı hedefliyor.

⭐Twitter ????Blog yazıları ⌨️Github


Adem İlter
Birçok şirkette Frontend Developer olarak çalışmış olan Adem İlter, kariyer hayatına Superpeer’de Product Design Manager olarak devam ediyor.

YouTube kanalında oldukça aktif şekilde React, Vue, CSS ve no-code platformlardan bahsederek yazılım dünyasına farklı bir bakış açısı getiriyor.

⭐Twitter ▶️YouTube ⌨️Github


Sercan Eraslan
Trendyol’da Tech Lead olarak çalışan Sercan Eraslan; HTML, CSS, React gibi güncel teknolojilerle ilgileniyor.

Oldukça faydalı olan blog yazıları ve kitapları sayesinde React dünyasını daha iyi kavrama imkanı bulabilirsiniz.

⭐Twitter ????Blog yazıları

⌨️Github ????Medium

Yusuf Zeren
Trendyol’da Software Developer olarak çalışan Yusuf Zeren, oluşturduğu rehber niteliğindeki kaynak ile oldukça faydalı bir içerik üretmiştir.
⭐Twitter ????Blog yazıları ⌨️Github

Erdinç Uzun
Erdinç Uzun, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde Doçent kadrosunda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

YouTube üzerinde anlattığı derslerinin yanı sıra kendi web sitesi üzerinden detaylı konu anlatımı bulunuyor.

WhatsApp