WhatsApp
Telefon

Web Sitene Resim Ekleme

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Multi Medya Blog Web Sitene Resim Ekleme
59 Okuma

Harika görüntüler güzel bir web sitesinin temel bir parçasıdır. Web sitenize çarpıcı görüntüler eklemek, onu ziyaretçileriniz ve müşterileriniz için heyecan verici ve unutulmaz bir deneyime dönüştürebilir. Görüntüleri sitenize yerleştirirken, yerleştirme, boyutlar ve dosya boyutu gibi akılda tutulması gereken çok şey var . Ancak, bu sorulardan herhangi birini düşünmeden önce, harika bir stok imajının nasıl seçileceğini ve yüksek kaliteli imajların nerede bulunacağını bilmeniz gerekir.

Stok fotoğrafçılığının yapılması ve yapılmaması gerekenler
Milyonlarca stok fotoğrafı var ve bu yüzden doğru olanları seçmenize yardımcı olmak için bazı işlemleri yapıp yapılmaması gerekenleri bir araya getirdik.

WEB SİTENİZİ YARATIN

Yapılacaklar
Resimlere göz atmak için zaman ayırın : Gördüğünüz ve gördüğünüz ilk resimlerden hemen kurtulmuş olsanız bile, “vay, bunlar harika fotoğraflar”, diğer fotoğrafları ve stok görüntü platformlarını kontrol etmeye birkaç dakika yatırım yapın. Kendi tarzınıza daha uygun başka bir platformda bir resim bulabilirsiniz. Sadece ilk resmi çekmeyin.
Yüksek çözünürlüklü görüntüler kullanın : Daha küçük her zaman mümkündür. Bu nedenle, indirdiğiniz resimlerin yüksek çözünürlüğüne dikkat edin.
Temel bilgilere sadık kalın : Binlerce güzel resim olsa bile, gerçekten gerekenden daha fazla fotoğraf kullanmayın.
Alternatif metin yaz : Arama motorları için alt metinleri girmeyi unutmayın. İlgili görüntünün kısa bir açıklaması için yeterlidir. (Bunun için çalışır: Yaratıcı , Dolphin ).
Yapılmaması Gerekenler
Klişe stok fotoğraflarını kullanın : Hepimiz bin kez kullanılmış bu beş stok fotoğrafını gördük . Ya da sahneli görünen sahneler ... garip. Bunları ne pahasına olursa olsun kaçının .
Tutarsız olun: Sektörünüze ve metninize gerçekten uyan fotoğrafları bulun. Sadece fotoğraf seçmeyin çünkü harika görünüyorlar.
U çok fazla sembolik görüntüler se : Birkaç sembolik görüntüler (aslında bir şey görünmüyor tasvirler ama göstermek bir fikir sembolize bir ampul örneğin) mükemmel Tamam. Ancak, bu görüntülerin pek çoğunu web sitenizde yumuşak ve modası geçmiş göründüğü için kullanmaya dikkat edin.
Yüksek kaliteli görüntüler nerede bulunur
Ticari olarak herhangi bir telif ücreti olmadan kullanılabilecek ücretsiz, yüksek kaliteli görüntüler sunan birçok farklı web sitesi vardır. İşte favorilerimizden bazıları.

Barnimages
Eşsiz ve nispeten bilinmeyen, Barnimages başka hiçbir yerde bulamadığınız ücretsiz, yüksek kaliteli görüntüler sunar. Sebep? Barnimages normal stok fotoğraf portalınız değil. Bu, Letonyalı kurucular Igor ve Roman'ın fotoğraflarını “stok olmayan görüntüler” olarak adlandıran bir fotoğraf projesi. Size sadece sevdikleri fotoğrafları veriyorlar. İkisi fotoğrafların çoğunu kendileri çekmiştir. Ayrıca, kişisel fotoğrafçı ağlarından fotoğraflar da yüklerler - her zaman (2000'den fazla) resmin tamamen farklı olduğu iddiasıyla. Kesinlikle bir göz atmaya değer!

Pixabay
Yüksek kaliteli, lisanssız görüntüleri paylaşmaya adanmış mükemmel bir fotoğrafçı topluluğu. Çeşitli stil ve boyutlarda yaklaşık 1.4 milyon inanılmaz görüntü ve videoya sahip büyük bir kütüphaneye tam erişim elde edeceksiniz. Fotoğrafları belirli kategorilerde (yiyecek / içecek, spor, sağlık vb.) Sıralayabilir, renge ve boyuta göre filtreleyebilir veya belirli anahtar kelimeleri arayabilirsiniz. Arama sonuçlarına ek olarak, Shutterstock’tan gelen ve ücrete tabi fotoğraflar görüntülenir. Editörün Seçimi bölümüne, sık sık güncellenen ve çok sayıda harika fotoğraf içeren bölümüne göz atmanızı öneririz.

PhotoPin
PhotoPin'in gücü basitlikte yatıyor: Tıpkı bir arama motoru gibi, arama terimlerinizi doğrudan başlangıç ​​sayfasına giriyor ve ardından uygun fotoğrafları görüntülüyorsunuz. Resimler daha sonra çeşitli boyutlarda “Fotoğraf Al” tıklanarak indirilebilir.

Unsplash
Unsplash, her 10 günde bir 10 yeni fotoğraf gönderen benzersiz bir stok fotoğraf blogu. Fotoğraflar, çok çeşitli ilgi alanlarına sahip çeşitli fotoğrafçılar tarafından sunulur. Belirli bir görüntüyü aramanın kolay bir yolu yoktur, ancak günlerini arşivlerinde geriye doğru ilerleyerek ve binlerce büyüleyici görüntüye bakarak geçirebilirsiniz.

İpucu : Daha yüksek kaliteli görüntü kaynakları için Destek Merkezimizi ziyaret ettiğinizden emin olun .
PicJumbo
PicJumbo ayrıca birçok kategoride geniş bir resim koleksiyonu sunar. Platform 2013 yılında kuruldu ve iki yıl sonra 2,5 milyon indirilen fotoğrafın önündeki engelleri aşmayı başardı. Bilmeniz gerekenler: İsterseniz, bir kerede 2000'den fazla fotoğraf indirebilirsiniz, böylece her zaman çevrimdışı bir şekilde önemli bir resim kitaplığınız olur. İsteğe bağlı bir bağış olmasına rağmen, bu özellik de ücretsizdir.

Gratisography
Etrafta pek çok peynirli stok var ama Gratisography bunun böyle olması gerekmediğini kanıtladı. Görüntüleri yaratıcı, ilginç ve web sitenizi ilginçlikleriyle canlandırabilir.

İpucu : Burada sunulan hizmetler genellikle size ücretsiz fotoğraf sağlar. Ticari markaların (logo, isim, ürün) resimlerinin ticari amaçla kullanılamayacağını lütfen unutmayın.
Pix'ın Hayatı
Pix of Life, her hafta (çoğunlukla) profesyonel fotoğrafçılardan yeni, yüksek çözünürlüklü bir görüntü yayınlar. Yine standart klişe fotoğraflarınız yerine, web sitenizi çarpıcı kılan Life of Pix'ta yüksek kaliteli görüntüler bulacaksınız! Tek tek fotoğrafçıların galerilerine göz atabilir ve koleksiyonlarını saatlerce tıklayabilirsiniz.

Pexels
Pexels'te, çeşitli kategorilerde sıralanan çok çeşitli fotoğraflar bulacaksınız. Ek olarak, portal size bazı özel özellikler de sunmaktadır; örneğin, popüler resimlere veya kendi aramalarınız için güzel ilham kaynağı olan hatta güzel ilham veren popüler aramalara göre filtreleyebilirsiniz. Yüz binlerce fotoğrafa rağmen, Pexels'in kullanımı kolaydır ve hala düzenli görünüyor. Şiddetle tavsiye edilir!

Okuyucu Yorumları

0 Yorum